SON DAKİKA
   Büyükakçay'dan bir ilk    Ukrayna'da "tansiyonun düşürülmesi" için anlaşma    Tatar Türkleri zarar görmemeli    16-60 yaş arasındaki Rus erkeklerine Ukrayna yasak    YÖK'ten formasyon açıklaması    İstanbul trafiğinde yeni dönem geliyor    YDS sonuçları açıklandı    11 tırlık yardım malzemesi Hatay’a ulaştı    Üç kulübe birer maç ceza    Futbol meslek değil, serserilik olarak görülüyordu    Mehmet Atalay şampiyon voleybolcuları kutladı    MİT teklifi kabul edildi    24 Nisan Perşembe günü görüşülebilir    Hava sıcaklığı azalacak    NATO’dan Putin’e yalanlama    İstihbarata Meclis denetimi geliyor    Taraftar cinayetine 18 yıl hapis    Kiev yönetimi suç işledi    Kaçırılan 3 işçi serbest bırakıldı    Feribot faciasına tepki büyüyor

"Balyoz"un tutuklu sanıkları açlık grevinde

"Balyoz Planı" davası kapsamında Hasdal Cezaevinde tutuklu bulunan 36 subay, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının cezaların onanması yönündeki tebliğnamesini protesto için 3 günlük açlık grevine başladı.

29 Haziran 2013 Cumartesi, 16:24
"Balyoz Planı" davası kapsamında 13 ila 20 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırılan ve Hasdal Cezaevinde tutuklu bulunan 36 subayın avukatı Celal Ülgen, 3 günlük açlık greviyle ilgili AA muhabirine bilgi verdi. 

Ülgen, "Balyoz Planı davasının başından itibaren kurgulu delillerden, delil üreten bir çeteden söz ettiklerini" ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bu çetenin ürettiği delillerin sahte olduğu yargılama sırasında ortaya çıktı. Buna karşın mahkeme bunları görmezden geldi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı adına tebliğname düzenleyen savcı da üretilen delilleri görmezden geldi, ortada legal deliller var gibi davrandı. Bu durumda, tutuklu askerler arasında iki seçenek etrafında toplanan tepki var.

Birinci seçenek, 'Ben Türk Silahlı Kuvvetleri mensubuyum, bu da başıma gelecekmiş, günün birinde af çıkar, kurtulurum' diyen yazgıcı kabul. Yani suç işlemediği halde kabullenen tavır. İkincisi de bu tertibi her alanda deşifre etmek, ortaya koymak, savunmak, direnmek için çeşitli yol ve yöntemlere başvuran tavır. Şimdi Hasdal'da açlık grevi yapan subaylarınki ikinci tavırdır. Subaylar, komploya karşı direniyorlar."


Avukat Celal Ülgen, 36 subayın bugün başlayan açlık grevlerinin 3 gün süreceğini bildirdi.

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
BASINDA BUGÜN

Yaygın Süreli Yayınlar

Akşam Gazetesi

Bugün Gazetesi

Cumhuriyet Gazetesi

Dünya Gazetesi

Fanatik Gazetesi

Fotomaç Gazetesi

Habertürk Gazetesi

Hürriyet Gazetesi

Milliyet Gazetesi

Milli Gazete

Posta Gazetesi

Radikal Gazetesi

Sabah Gazetesi

Sözcü

Star Gazetesi

Takvim Gazetesi

Taraf Gazetesi

Türkiye Gazetesi

Vakit Gazetesi

Vatan Gazetesi

Yeni Asya Gazetesi

Yeni Şafak Gazetesi

Zaman Gazetesi

Ortadoğu Gazetesi

PARA PİYASALARI

18 Nisan 2014Cuma

  • BIST 100 73.562 1,61
  • DOLAR 2,1235 -0,52
  • EURO 2,9385 -0,44
  • STERLİN 3,5747 0,09
  • ALTIN 88,803 -0,54
  • O/N REPO 9,81%
  • BİLEŞİK FAİZ 9,67 -1,12
  • CUMHURİYET ALTINI 593,15 -0,54
  • EURO/DOLAR 1,3816 0,01
>