11. Cumhurbaşkanı Gül “Son Mektup” filmini izledi

Gül:”Çanakkale Savaşı büyük bir olay. 100. yıl dönümünü yaşadığımız bir dönemde çok sayıda kitapların, filmlerin, başka sanat kültür eserlerinin çok canlı bir şekilde olması gerekirdi. Maalesef onu görmüyorum doğrusu”11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıl dönümünde vizyona giren ve Çanakkale Savaşı’nın konu alındığı “Son Mektup” filmini izledi. Gül, yapımcılığını ve yönetmenliğini Özhan Eren’in […]

Eklenme: 8 Nisan 2015 - 09:34 / Son Güncelleme: 8 Nisan 2015 - 9:34 / Editör: BIK

Gül:”Çanakkale Savaşı büyük bir olay. 100. yıl dönümünü yaşadığımız bir dönemde çok sayıda kitapların, filmlerin, başka sanat kültür eserlerinin çok canlı bir şekilde olması gerekirdi. Maalesef onu görmüyorum doğrusu”11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıl dönümünde vizyona giren ve Çanakkale Savaşı’nın konu alındığı “Son Mektup” filmini izledi.

Gül, yapımcılığını ve yönetmenliğini Özhan Eren’in yaptığı, Tansel Öngel, Nesrin Cavadzade, Hüseyin Avni Danyal, Bülent Şakrak, Barbara Sotelsek’in rol aldığı filmi seyretmek amacıyla Levent’teki Özdilek Alışveriş Merkezi’ne geldi.

Sinema salonuna girmeden önce gazetecilerin, siyasi partilerin aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na sunmalarına ilişkin sorusu üzerine, “Onu başkalarına soracaksınız artık. Hepsine hayırlı olsun inşallah” dedi.

Filmi merak ettiğini ve izlemek için sabırsızlandığını belirten Gül, Özhan Eren’i Ankara’dan beri desteklediğini ve böyle büyük filmlerin olmasını çok istediğini anlattı.

Abdullah Gül, “Çanakkale Savaşı büyük bir olay. Deniz savaşı, kara savaşı ayrı bir olay ki, bu deniz savaşıyla ilgili bir film. 100. yıl dönümünü yaşadığımız bir dönemde çok sayıda kitapların, çok sayıda filmlerin, çok sayıda başka sanat kültür eserlerinin çok canlı bir şekilde olması gerekirdi. Maalesef onu görmüyorum doğrusu. Bu çok üzücü. Balkan Savaşı’nın da 100. yıl dönümünde aynı noksanlığı gördük. Birinci Dünya Harbi’nin neticeleri esas bizi çok ilgilendirdi. Dolayısıyla bizim acımız daha büyük. O açıdan daha canlı bir şekilde tarihin yaşanmasını isterdim” diye konuştu.

Bir gazetecinin “Sinema sektöründe eksiklikler var mı?” sorusuna Gül, “Muhakkak ki eksiklikler vardır. Olmasa ona göre daha çok ilgi söz konusu olur. Ama önce bir filmi izleyelim, bir bakalım. Ev sahibimiz Özhan Eren Bey de kendisi sanat ve kültür dünyasının doğrusu önemli isimlerinden birisi. Bakalım hep beraber izleyip göreceğiz” karşılığını verdi.

Çanakkale Savaşı sırasında yazılan ve tam 40 yıl sonra adresine ulaşan bir mektuba ilişkin hikayenin anlatıldığı ve 18 Mart’ta vizyona giren filmi, bugüne kadar yaklaşık 750 bini kişi izledi.

AA- Abidin Mutlu Bozdağ

MU

should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
i cheated on my boyfriend with a black guy i cheated on my boyfriend quotes i cheated on my boyfriend what do i do
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
i cheated on my boyfriend should i tell him has my boyfriend cheated on me quiz help i cheated on my boyfriend
marriage affairs developersalley.com wife cheat