14 ile şiddetli yağış uyarısı

Meteoroloji, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Burdur, Isparta, Balıkesir, Eskişehir, Antalya ve Isparta için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Eklenme: 18 Mayıs 2017 - 13:50 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:08 / Editör: Ferhat Esnek

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce, bugün ülkenin batı kesimlerinde görülecek yerel kuvvetli yağışlara karşı uyarı yapıldı.

Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, bugün öğleden sonra batı kesimlerde etkisini artıracak sağanak ve gök gürültülü sağanakların, İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli, Manisa ile İzmir Aydın ve Muğla’nın iç kesimleri), Burdur, Isparta, Balıkesir’in güneyi ile Eskişehir’in güney çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiği bildirildi.

Açıklamada, meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

Batı Akdeniz için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, bugün ve yarın Antalya’da hava parçalı çok bulutlu olacak. Merkez ve ilçelerde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek.

Rüzgar güney ve batı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetlice esecek. Antalya’da hava sıcaklığının en düşük 17, en yüksek 22 derece olacağı tahmin ediliyor.

Burdur, Isparta ve Muğla’da ise yağış yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağacak, rüzgar ise yer yer kuvvetli esecek.