14 ölü, 20 yaralı

Rus savaş uçaklarının Halep’e düzenlediği hava saldırılarında 14 kişi öldü, 20 kişi yaralandı. Kentteki bir okulun da hedef alındığı saldırıda ölen ve yaralananlardan çoğunun çocuk olduğu bildirildi.HALEP (AA / bik.gov.tr) – Suriye’nin Halep kentindeki sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, Rus savaş uçakları muhaliflerin kontrolündeki Sukuri, Hulok ve Firdevs mahallelerine hava saldırısı düzenledi. 14 kişinin […]

Eklenme: 7 Aralık 2015 - 18:16 / Son Güncelleme: 7 Aralık 2015 - 18:16 / Editör: BIK

Rus savaş uçaklarının Halep’e düzenlediği hava saldırılarında 14 kişi öldü, 20 kişi yaralandı. Kentteki bir okulun da hedef alındığı saldırıda ölen ve yaralananlardan çoğunun çocuk olduğu bildirildi.HALEP (AA / bik.gov.tr) – Suriye’nin Halep kentindeki sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, Rus savaş uçakları muhaliflerin kontrolündeki Sukuri, Hulok ve Firdevs mahallelerine hava saldırısı düzenledi. 14 kişinin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı saldırıda, çok sayıda yerleşim biriminin yıkıldığı ve hasar gördüğü belirtildi.

Saldırıda bir okulun da hedef alındığını ifade eden yetkililer, ölen ve yaralananların büyük çoğunluğunun çocuk olduğunu kaydetti.

Halep Yerel Koordinasyon Komitesi Üyesi Mustafa Ebu Şefik ise Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, Halep’in güneyinde Han Tuman beldesi ve çevresine 70’ten fazla hava saldırısında bulunduğunu söyledi. Rejim güçlerinin, Rusların hava desteğiyle kentin güneyindeki Hilsa köyünde kontrolü tekrar ele geçirdiğini belirten Şefik, muhaliflerin de Halidiyye Mahallesi’nde rejim güçlerinin karargah olarak kullandığı bir binayı havaya uçurduğunu kaydetti.

Muhabir: Halit Süleyman

AMT