15 bin öğretmenin ataması yapıldı

15 bin öğretmen ataması sonuçları saat 18:00´de açıklandı.ANKARA (AA) – Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 bin öğretmenin atamasını yaptı. MEB tarafından yönetmelik değişikliğiyle Şubat atama döneminde 40 yaş sınırının kaldırıldığı öğretmen atamalarında, 108 branşta 75 bin 962 onaylı başvuru gerçekleşti. Onaylı başvurular içinden gerçekleştirilen 15 bin öğretmenin atama sonuçları, “www.meb.gov.tr” üzerinden açıklandı. Bakanlığa bağlı eğitim […]

Eklenme: 5 Şubat 2015 - 18:23 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:18 / Editör: BIK

15 bin öğretmen ataması sonuçları saat 18:00´de açıklandı.ANKARA (AA) – Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 bin öğretmenin atamasını yaptı.

MEB tarafından yönetmelik değişikliğiyle Şubat atama döneminde 40 yaş sınırının kaldırıldığı öğretmen atamalarında, 108 branşta 75 bin 962 onaylı başvuru gerçekleşti.

Onaylı başvurular içinden gerçekleştirilen 15 bin öğretmenin atama sonuçları, “www.meb.gov.tr” üzerinden açıklandı.

Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, “açıktan ve kurumlar arası yeniden atama” ve “milli sporcuların ataması” şeklinde yapıldı. Başvuruya esas taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda alım yapıldı.

Bakanlık tarafından, 15 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere 29 Ocak’ta alınmaya başlanan başvurular dün saat 18.00’de son bulmuştu.

28 Şubat mağduru öğretmenlere başvuru hakkı-

Bu yılki atamalarda, 28 Şubat mağduru öğretmen adayları için “40 yaş” sınırı kaldırıldığından gerekli koşulları sağlayan ancak daha önce yaş nedeniyle öğretmenlik başvurusu yapamayan adayların da başvurularının da kabul edileceği duyurulmuştu.

İlk atamalara ilişkin en fazla kadro, bin 430 ile ingilizce öğretmenliği branşı için tahsis edildi. Sınıf öğretmenliği için bin 322, ilköğretim matematik öğretmenliği için bin 50 ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bin 40 kadro açıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, 15 bin öğretmenin atamasının yapılacağı müjdesini vermişti.

Muhabir: Selma Kasap
Yayınlayan: H. İbrahim Uyar

MK

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
dream that i cheated on my boyfriend gpatterson.com i cheated on my boyfriend quotes
why do i want my wife to cheat on me brokenwrenchbrewing.com why do i want to cheat on my wife
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
my girlfriend cheated on me with my best friend my girlfriend thinks i cheated on her cheat on my girlfriend
i cheated on my boyfriend should i tell him scottdangelo.com help i cheated on my boyfriend