28 Şubat mağduru öğretmenler de başvurabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin öğretmen kadrosu için başvuruları almaya başladı.ANKARA (AA) – Bakanlığa, 4 Şubat Çarşamba gününe kadar başvuru yapılabilecek. Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, açıktan ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması şeklinde olacak. Başvuruya esas taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda alım yapılacak. […]

Eklenme: 29 Ocak 2015 - 16:09 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:18 / Editör: BIK

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin öğretmen kadrosu için başvuruları almaya başladı.ANKARA (AA) – Bakanlığa, 4 Şubat Çarşamba gününe kadar başvuru yapılabilecek.

Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, açıktan ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması şeklinde olacak. Başvuruya esas taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda alım yapılacak.

Bakanlık, 15 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere bugünden itibaren başvuruları almaya başladı. Başvurular, 4 Şubat Çarşamba gününe kadar yapılabilecek.

Başvuru ve atamaya ilişkin iş ve işlemler, kurumun “http://personel.meb.gov.tr/” internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek.

– 28 Şubat mağduru öğretmenler de başvurabilecek

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla, dünkü Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle öğretmenliğe girişte “40 yaş” sınırı kaldırılmıştı.

Bu düzenlemenin 28 Şubat sürecinde KPSS’de yeterli puan almasına ve diğer şartları taşımalarına rağmen, kılık kıyafet ve benzeri nedenlerle öğretmenliğe girişi engellenen öğretmenlerin yoğun talepleri üzerine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın talimatıyla kaldırıldığı bildirilmişti.

Buna göre, gerekli koşulları sağlayan ancak daha önce 40 yaş sınırı nedeniyle öğretmenlik başvurusu yapamayan adayların başvurularının da kabul edileceği kaydedilmişti.

Muhabir: Selma Kasap

MFK

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
women wanting to cheat my wife cheated on me now what do i do i cheated on my wife now what
women wanting to cheat my wife cheated on me now what do i do i cheated on my wife now what
i cheated on my boyfriend should i tell him scottdangelo.com help i cheated on my boyfriend
marriage affairs developersalley.com wife cheat
cheat women what makes married men cheat cheat women