37 bin öğretmenin ataması

15 Eylül’de…ANKARA (AA) – Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 37 bin öğretmen kadrosu için başvuruları 4-10 Eylül’de alacak ve atamaları 15 Eylül’de yapacak. Öğretmen ataması başvuruları ve kontenjanlara ilişkin duyuru bakanlığın internet sitesinde yayımlandı. Duyuruya göre bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması […]

Eklenme: 1 Eylül 2015 - 14:18 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:14 / Editör: BIK

15 Eylül’de…ANKARA (AA) – Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 37 bin öğretmen kadrosu için başvuruları 4-10 Eylül’de alacak ve atamaları 15 Eylül’de yapacak.

Öğretmen ataması başvuruları ve kontenjanlara ilişkin duyuru bakanlığın internet sitesinde yayımlandı.

Duyuruya göre bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında, 37 bin öğretmen kadrosu için 4-10 Eylül’de başvuru alınacak. Atamalar 15 Eylül’de yapılacak. Öğretmenliğe başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

İlk kez ataması yapılacakların, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekecek.

İlk atama kapsamında 36 bin 512, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kapsamında 371, milli sporcu ataması kapsamında ise 117 öğretmenin ataması gerçekleştirilecek.

Adaylar durumlarına uygun atama türünü seçmek suretiyle http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki Elektronik Başvuru Formu’nu doldurarak başvuru yapacak.

En fazla atama yapılacak 10 branş arasında sınıf öğretmenliği 4 bin 189 rakamı ile ilk sırayı aldı. Bunu İngilizce 3 bin 964, din kültürü ve ahlak bilgisi 3 bin 819, ilköğretim matematik 2 bin 574, okul öncesi öğretim 2 bin 90, Türkçe bin 974, özel eğitim bin 593, fen bilimleri-fen ve teknoloji bin 535, rehberlik bin 440, matematik ise bin 334 sayısı ile takip etti.

Aday öğretmenler, ayrıntılı bilgiye bakanlığın internet sitesinden ulaşabilecek.

Muhabir: Yıldız Aktaş

MU

just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
my girlfriend cheated on me with my best friend my girlfriend thinks i cheated on her cheat on my girlfriend
i cheated on my boyfriend should i tell him how to cheat on your boyfriend help i cheated on my boyfriend
my husband cheated click affairs with married men
women looking to cheat cheat women my wife cheated on me now what
marriage affairs married affairs sites will my husband cheat again