4 muhtar, 18 hükümet eskitti

Karacasu’ya 13 kilometre mesafede bulunan Ataköy’de çalışmalarına 1990 yılında başlanılan 4 muhtar, 19 hükümet gören ve 26 yıldır tamamlanamayarak bir efsane haline gelen Ataköy göletinde mahkeme sürecinin bitmesinin ardından ihale tarihi de belli oldu.

Eklenme: 30 Kasım 2016 - 10:11 / Son Güncelleme: 30 Kasım 2016 - 10:11 / Editör: Büşra Kılıç

Özgür DEDEOLUK- Ses Gazetesi(Aydın)- Uzun süredir büyük bir bekleyişin hakim olduğu efsanevi bitmeyen gölet projesinde yeniden çalışmalara başlanması için ihtiyaç duyulan firmanın tayin edilmesi için 8 Aralık’ta ihale yapılacak. İhalenin duyuruları çeşitli mecralarda yapılırken ihalenin tarihinin açıklanması mahallede sevinçle karşılandı. Mahallenin sulama sorununu ortadan kaldıracak olan gölet ile katma değeri yüksek sulu tarıma yoğunlaşılması ile birlikte mahallenin ekonomisi de rahat bir nefes alacak.

GENÇ MUHTARA NASİP OLDU

Göreve geldiği günden bu yana gölet sorununun çözülmesi için yoğun bir mücadele veren mahalle muhtarı Cengiz Dedeoluk da emeklerinin karşılığını almanın sevincini yaşadı. Gerek Aydın DSİ Müdürlüğüne giderek gerek Aydın Milletvekillerinin her gelişinde konuyu defalarca hatırlatan Dedeoluk, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen Muhtarlar Toplantısına da katılmış ve bu sorunu Cumhurbaşkanıyla da paylaşmıştı. Yarım asırlık sorunun çözülmesi için çalışan genç muhtar İlçe Danışma Toplantısında Mustafa Savaş’a da takipçisi oldukları için teşekkürlerini iletti. Muhtar Dedeoluk, her zaman yanlarında olan Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı ve Ak Parti İlçe Başkanı Fuat Meriç’e teşekkür etti.

YER TESLİMİNDEN SONRA 500 GÜN

8 Aralık’ta yapılacak ihalenin kapsamı ve niteliği olarak “Yarım kalan gölet gövdesi imalatı yapılarak yarım kalan gölet gövdesi ön yüzü membran kaplı kum-çakıl gövde olarak tamamlanacağı ve ayrıca iş kapsamında 150,2 ha sulama şebekesi ve 2 adet regülatör ve iletim hattı imalatı yapılacağı” kaydedildi. İşin süresinin yer tesliminin ardından 500 gün olduğu öğrenilirken ayrıntılı bilgiye Kamu İhale Kurumu internet sayfalarından ulaşılabileceği bilgisi verildi. İlçe Danışma Toplantısı sonrası verdiği demeçte 30 yıllık bu sorunu çözmenin kendilerine nasip olduğunu ifade eden Ak Parti Milletvekili Mustafa Savaş diğer mahallelerin sulama suyu sorununu çözmek için de girişimlerde bulunacaklarını aktardı.