400 yıllık Kur’an-ı Kerim’i satmaya çalıştılar

Hindistan’da 17. yüzyıldan kalma Kur’an-ı Kerim’i yasa dışı yollardan satmaya çalışan 10 kişi tutuklandı.ANKARA (AA) – BBC’nin haberinde, 1556-1605 yıllarında Babür İmparatoru olan Ekber Şah’ın ölümünden hemen sonra yazıldığı sanılan ve 604 sayfadan oluşan Kur’an-ı Kerim’in sayfalarının altın varaklı olduğu ve kapağında değerli taşların bulunduğu belirtildi. Haberde, tutuklanan 10 kişinin, yaklaşık 400 yıllık olduğu sanılan […]

Eklenme: 13 Ağustos 2015 - 09:38 / Son Güncelleme: 13 Ağustos 2015 - 9:38 / Editör: BIK

Hindistan’da 17. yüzyıldan kalma Kur’an-ı Kerim’i yasa dışı yollardan satmaya çalışan 10 kişi tutuklandı.ANKARA (AA) – BBC’nin haberinde, 1556-1605 yıllarında Babür İmparatoru olan Ekber Şah’ın ölümünden hemen sonra yazıldığı sanılan ve 604 sayfadan oluşan Kur’an-ı Kerim’in sayfalarının altın varaklı olduğu ve kapağında değerli taşların bulunduğu belirtildi.

Haberde, tutuklanan 10 kişinin, yaklaşık 400 yıllık olduğu sanılan kutsal kitabı, 770 bin dolara satmaya çalıştığı kaydedildi.

Ünlü tarih profesörü Şeyh Ali, BBC’ye yaptığı açıklamada, Kur’an-ı Kerim’in mükemmel bir el yazısıyla kaleme alındığını belirterek, “Hindistan’da çok sayıda eski Kuran gördüm, ama böylesine hiç rastlamadım” ifadesini kullandı.

Şeyh Ali, kutsal kitapta kullanılan el yazmasının, ancak Türkiye’deki müzelerde bulunan eski baskılarda görülebileceğini sözlerine ekledi.

Muhabir: Gamze Türkoğlu Oğuz

AMT

should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
why does my husband cheat read i want my husband to cheat
my girlfriend cheated on me should i take her back 2minapp.azurewebsites.net did my girlfriend cheat on me