5. Roma Türk Film Festivali 30 Haziran’da başlayacak

Yönetmen Ferzan Özpetek’in Onursal Başkanlığını yaptığı festivalin açılışında, “Annemin Yarası” filmi gösterilecek İSTANBUL- Türk sinemasını İtalyan izleyicilerle buluşturan 5. Roma Türk Film Festivali, 30 Haziran’da başlayacak. SRP İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, yönetmen Ferzan Özpetek’in Onursal Başkanlığında, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ve Roma Büyükelçiliğinin desteğiyle düzenlenen festival, 30 Haziran-3 Temmuz arasında gerçekleşecek. Roma’nın Villa Borgeshe […]

Eklenme: 2 Haziran 2016 - 15:23 / Son Güncelleme: 2 Haziran 2016 - 15:23 / Editör: BIK

Yönetmen Ferzan Özpetek’in Onursal Başkanlığını yaptığı festivalin açılışında, “Annemin Yarası” filmi gösterilecek

İSTANBUL- Türk sinemasını İtalyan izleyicilerle buluşturan 5. Roma Türk Film Festivali, 30 Haziran’da başlayacak.

SRP İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, yönetmen Ferzan Özpetek’in Onursal Başkanlığında, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ve Roma Büyükelçiliğinin desteğiyle düzenlenen festival, 30 Haziran-3 Temmuz arasında gerçekleşecek.

Roma’nın Villa Borgeshe Bahçeleri içindeki Casa Del Cinema salonlarının ev sahipliği yapacağı festival bu yıl, yönetmen Ozan Açıktan’ın “Annemin Yarası” filmi ile perdelerini açacak.

Başrollerinde Meryem Uzerli, Ozan Güven, Bora Akkaş ve Belçim Bilgin’in rol aldığı film, 18 yaşına geldiğinde kayıp ailesini bulmak için yetimhaneden ayrılan Salih’in umudun peşindeki hikayesini konu alıyor.

Festival Başkanlığını Serap Engin’in yaptığı Roma Türk Film Festivali, geçen dört yılda olduğu gibi bu yıl da Türk sinemasının tüm renklerini İtalyan seyircisiyle buluşturacak.

Muhabir : Musa Alcan

MU