Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Aksaray’da

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Aksaray, bizim için önemli bir ilimiz. Bu anlamda yatırımlarımızın karşılığının olduğunu görüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak sportif anlamdaki çalışmalar, spor altyapı yatırımları, aynı zamanda sporcu gelişimi ile ilgili olarak merkezlerimiz Aksaray’da mevcut” dedi. Kılıç, Aksaray Valiliği’ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, hem kentteki yatırımları hem de bakanlığa bağlı alanlardaki çalışmaları yerinde incelemek […]

Eklenme: 3 Haziran 2016 - 14:56 / Son Güncelleme: 3 Haziran 2016 - 15:09 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Aksaray Valisi Şeref Ataklı'yı ziyaret etti. ( Adem Koçak - Anadolu Ajansı )

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Aksaray, bizim için önemli bir ilimiz. Bu anlamda yatırımlarımızın karşılığının olduğunu görüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak sportif anlamdaki çalışmalar, spor altyapı yatırımları, aynı zamanda sporcu gelişimi ile ilgili olarak merkezlerimiz Aksaray’da mevcut” dedi.

Kılıç, Aksaray Valiliği’ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, hem kentteki yatırımları hem de bakanlığa bağlı alanlardaki çalışmaları yerinde incelemek üzere geldiğini söyledi.

Yatırımların verimlilik ve kullanımını yerinde görmenin önemine dikkati çeken Kılıç, şöyle devam etti:

“Aksaray, bizim için önemli bir ilimiz. Bu anlamda yatırımlarımızın karşılığının olduğunu görüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak sportif anlamdaki çalışmalar, spor altyapı yatırımları, aynı zamanda sporcu gelişimi ile ilgili olarak merkezlerimiz Aksaray’da mevcut. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumumuzun burada çok ciddi yatırım hamlesi var. Yüksek öğrenimdeki öğrenci kardeşlerimizin daha iyi barınması noktasında 2017 yılı içerisinde 11 bin kapasiteye geleceğiz. Şu anda 7-8 bin civarındayız. Geçen sene ve bu sene açılmış veya açılacak olan yurtlarımızla beraber gerçekten Aksaray barınma konusunda üst seviyeye gelmiş durumda, daha da üst seviyeye gelecektir.”

Kılıç, hükümetin ortaya koyduğu çalışmalarla Aksaray’ın yatırımlar açısından iyi bir noktaya geldiğini ifade etti.

Vali Şeref Ataklı ise Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Aksaray’da aktif bir konumda olduğunu belirterek, “Hem sporcu sayısı hem de sportif faaliyetler itibariyle bir hayli etkin durumdayız. Tesislerimizin bazı eksiklikleri var ama onların da tamamlanacağına inanıyorum” diye konuştu.

Bakan Kılıç, daha sonra Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret etti. AA