54 kişi yaralandı

Kudüs’ün El-Mısrara bölgesi ve Ebu Dis beldesinde İsrail askerlerinin Filistinlilere müdahalesinde 54 kişinin yaralandığı bildirildi.KUDÜS (AA / bik.gov.tr) – İsrail askerlerinin Kudüs’te Filistinlilere müdahalesi sonucu 54 kişinin yaralandığı bildirildi. Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, Kudüs’ün El-Mısrara bölgesi ve Ebu Dis beldesinde İsrail askerlerinin Filistinlilere müdahalesinde 54 kişinin yaralandığı belirtildi. Yaralıların hastaneye kaldırıldığı aktarılan açıklamada, onlarca kişinin […]

Eklenme: 4 Aralık 2015 - 09:57 / Son Güncelleme: 4 Aralık 2015 - 9:57 / Editör: BIK

Kudüs’ün El-Mısrara bölgesi ve Ebu Dis beldesinde İsrail askerlerinin Filistinlilere müdahalesinde 54 kişinin yaralandığı bildirildi.KUDÜS (AA / bik.gov.tr) – İsrail askerlerinin Kudüs’te Filistinlilere müdahalesi sonucu 54 kişinin yaralandığı bildirildi.

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, Kudüs’ün El-Mısrara bölgesi ve Ebu Dis beldesinde İsrail askerlerinin Filistinlilere müdahalesinde 54 kişinin yaralandığı belirtildi.

Yaralıların hastaneye kaldırıldığı aktarılan açıklamada, onlarca kişinin İsrail askerlerinin yoğun olarak kullandığı göz yaşartıcı gazdan etkilendiği bilgisine yer verildi.

Gece saatlerinde El-Halil şehrinde iki kişi bir İsrail askerini bıçaklayarak hafif yaralamıştı. Olay yerindeki askerler de saldırganları vurarak öldürmüştü. Olayın ardından Kudüs ve Batı Şeria’da gerginlik arttı.

Dün de işgal altındaki Doğu Kudüs’te bir Filistinli “bıçaklı saldırı”, başka bir Filistinli de “silahlı saldırı” düzenlediği iddiasıyla vurularak öldürülmüştü.

Muhabir: Mehmet Nuri Uçar

AMT