“6. Hatay Günleri Yenikapı’da yapılacak

HATAYDER Başkanı Kaçar, “Biz tanıtımın sürekli ama uzun süreli bir iş olduğunu söylüyoruz. Geçtiğimiz senelerde yaptığımız Hatay Günleri sayesinde İstanbul’un her köşesinde bir künefeci veya Hatay’ın bir mutfağını görebiliyoruz” dedi.

Eklenme: 2 Eylül 2016 - 16:36 / Son Güncelleme: 2 Eylül 2016 - 16:36 / Editör: BIK
Hatay Eğitim, Kültür, Tanıtım ve Dayanışma Derneği (HATAYDER) Başkanı Mustafa Kaçar (ortada), 3-9 Ekim'de "6. Hatay Günleri'nin İstanbul Yenikapı'da yapılacağını bildirdi. ( Lale Köklü - Anadolu Ajansı )

HATAY- Hatay Eğitim, Kültür, Tanıtım ve Dayanışma Derneği (HATAYDER) Başkanı Mustafa Kaçar, 3-9 Ekim’de “6. Hatay Günleri’nin İstanbul Yenikapı’da yapılacağını bildirdi.

Kaçar, Hatay Gazeteciler Cemiyetinde (HGC) düzenlediği basın toplantısında, bu yıl 6’ncısını düzenleyecekleri Hatay Günleri’nin her yıl olduğu gibi kentin tanıtımı için ciddi katkı sağlayacağını söyledi.

Hatay Valisi Ercan Topaca ve belediye başkanları ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin destekleriyle fuarı yapacaklarını belirten Kaçar, şöyle devam etti:

“Biz tanıtımın sürekli ama uzun süreli bir iş olduğunu söylüyoruz. Geçtiğimiz senelerde yaptığımız Hatay Günleri sayesinde İstanbul’un her köşesinde bir künefeci veya Hatay’ın bir mutfağını görebiliyoruz. İstanbul’da insanlar başlarını ne tarafa çevirirlerse Hatay ile ilgili bir işletmeye rast geliyorlar. Biz bu tanıtımın meyvelerini almaktan çok memnunuz. Gerçekten son 5 yıldır özelde Hatay ve ülkemizde büyük sıkıntılar, krizler yaşandı. Ancak bu krizlerin gerçekten kentteki dayanışma ve samimiyetle en az zararla adeta teğet geçirdik. Biz de İstanbul’da Hatay gönüllüleri olarak bu sıkıntıları aza indirmek ve bir nebze ferahlatmak noktasında üzerimize düşen her türlü desteği ve gayreti göstermek niyetindeyiz.”

Kaçar, Hatay Günleri’nin olmazsa olmazlarından tüm Türkiye’de yankı uyandıran Taksim Yürüyüşü’nün bu yıl da olacağını aktardı.

Ayrıca etkinlikler kapsamında, Hatay’ın anavatana katılışının 77. yılı dolayısıyla Taksim’de 77 tepsi künefe dağıtacaklarını sözlerine ekledi.

AA