AA Finans’ın mart ayı Enflasyon Beklenti Anketi sonuçlandı

AA Finans “Enflasyon Beklenti Anketi”ne katılan ekonomistler, mart ayında Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) yüzde 0,86 artmasını bekliyor. İSTANBUL (AA) – AA Finans “Enflasyon Beklenti Anketi”ne katılan ekonomistler, mart ayında Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) yüzde 0,86 artmasını bekliyor. AA Finans’ın, TÜİK tarafından 3 Nisan Cuma günü açıklanacak enflasyon verilerine ilişkin beklenti anketi 21 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı. Buna göre, […]

Eklenme: 1 Nisan 2015 - 15:05 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:17 / Editör: BIK

AA Finans “Enflasyon Beklenti Anketi”ne katılan ekonomistler, mart ayında Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) yüzde 0,86 artmasını bekliyor.

İSTANBUL (AA) – AA Finans “Enflasyon Beklenti Anketi”ne katılan ekonomistler, mart ayında Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) yüzde 0,86 artmasını bekliyor.

AA Finans’ın, TÜİK tarafından 3 Nisan Cuma günü açıklanacak enflasyon verilerine ilişkin beklenti anketi 21 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı.

Buna göre, ekonomistlerin mart ayı enflasyon beklentilerinin ortalaması yüzde 0,86 oldu. Ankete katılan ekonomistlerin mart ayı için enflasyon beklentileri, en yüksek yüzde 1,30 ve en düşük ise yüzde 0,60 aralığında yer aldı.

– Yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 6,86

Ekonomistlerin yıl sonu enflasyon beklentisinin ortalaması da yüzde 6,86 olarak hesaplandı. Ankete katılan ekonomistler arasında yıl sonu enflasyon beklentisinin en yüksek yüzde 8 ve en düşük yüzde 5,90 olduğu görüldü.

Ekonomistlerin mart ayı enflasyon beklentilerinin ortalamasına (yüzde 0,86) göre 2015 şubat ayında yüzde 7,55 olan yıllık enflasyonun yüzde 7,26’ya gerileyeceği hesaplandı.

 

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
my girlfriend cheated on me should i take her back link did my girlfriend cheat on me