AA haberlerini izinsiz kullananlara para cezası

Anadolu Ajansının haberlerini kaynak göstermeden izinsiz kullanan Afyonkarahisar’daki bir gazete ile Düzce ve Samsun’daki internet sitesinin sorumluları adli para cezasına çarptırıldı.ANKARA (AA) – Anadolu Ajansının (AA) haberlerini kaynak göstermeden izinsiz kullanan Afyonkarahisar’daki bir gazete ile Düzce ve Samsun’daki internet sitesinin sorumlularına adli para cezası verildi. Afyonkarahisar 2., Düzce 2. ve Bafra 3. asliye ceza mahkemeleri, […]

Eklenme: 8 Kasım 2015 - 13:17 / Son Güncelleme: 8 Kasım 2015 - 13:17 / Editör: BIK

Anadolu Ajansının haberlerini kaynak göstermeden izinsiz kullanan Afyonkarahisar’daki bir gazete ile Düzce ve Samsun’daki internet sitesinin sorumluları adli para cezasına çarptırıldı.ANKARA (AA) – Anadolu Ajansının (AA) haberlerini kaynak göstermeden izinsiz kullanan Afyonkarahisar’daki bir gazete ile Düzce ve Samsun’daki internet sitesinin sorumlularına adli para cezası verildi.

Afyonkarahisar 2., Düzce 2. ve Bafra 3. asliye ceza mahkemeleri, AA’nın haberini kaynak göstermeden izinsiz kullanan kişiler hakkında kararını açıkladı.

Buna göre, Afyonkarahisar 2. Asliye Ceza Mahkemesi yerel gazete hakkında, imtiyaz sahibini 4 bin 166 lira para cezasına çarptırdı.

Bafra 3. Asliye Ceza Mahkemesi, sitenin her iki sahibine ayrı ayrı 6 bin 80 lira ve Düzce 2. Asliye Ceza Mahkemesi ise 5 bin 208 lira para cezası verdi.

MFK