ABD Akdeniz’e yeni Aegis gemisi gönderecek

ABD, sohbahara, Akdeniz’e Aegis balistik füze savunma sistemleri donanımlı yeni bir gemi daha gönderecek.WASHINGTON (AA) – ABD, sohbahara, Akdeniz’e Aegis balistik füze savunma sistemleri donanımlı yeni bir gemi daha gönderecek. Konuyla ilgili AA muhabirinin sorusunu yanıtlayan ABD Savunma Bakanlığı Pentagon 6. Filo sözcüsü Pam Rawe, şu anda Akdeniz’de Aegis donanımlı üç geminin yer aldığını bildirdi. […]

Eklenme: 19 Ağustos 2015 - 09:19 / Son Güncelleme: 19 Ağustos 2015 - 9:19 / Editör: BIK

ABD, sohbahara, Akdeniz’e Aegis balistik füze savunma sistemleri donanımlı yeni bir gemi daha gönderecek.WASHINGTON (AA) – ABD, sohbahara, Akdeniz’e Aegis balistik füze savunma sistemleri donanımlı yeni bir gemi daha gönderecek.

Konuyla ilgili AA muhabirinin sorusunu yanıtlayan ABD Savunma Bakanlığı Pentagon 6. Filo sözcüsü Pam Rawe, şu anda Akdeniz’de Aegis donanımlı üç geminin yer aldığını bildirdi.

“Dördüncü gemi de sonbaharda gidecek” diyen Rawe, bu gemilerin, ABD Başkanı Barack Obama’nın Avrupa Aşamalı Uyarlanabilen Yaklaşımı (EPAA) kapsamında, Ortadoğu’dan kaynaklanan balistik füze tehditlerine karşı Avrupa’yı savunmak için Akdeniz’de yer aldığını hatırlattı.

Rawe, başka bir soru üzerine, “ABD’nin Türkiye de dahil NATO müttefiklerini savunmaya yönelik taahhüdü bulunuyor” ifadesini kullandı.

Görev süresi ekim ayında sona erecek Türkiye’deki patriot hava ve füze savunma birliklerinin konuşlanmasının mevcut rotasyonun sonunda yenilenmeyeceği daha önce belirtilirken, ABD’nin doğu Akdeniz’de ABD Donanması’nın çok rollü “Aegis” gemilerinin devamlı mevcudiyetini sürdüreceğinin altı çizilmişti.

Muhabir: Barışkan Ünal

AMT

marriage affairs affair dating sites wife cheat