ABD Başkanı Obama’dan ‘Suriye’ açıklaması

ABD Başkanı Obama, “realizmin, Suriye’de Esed’den uzak yeni bir liderliğe dönük siyasi dönüşümün gerekliliğini ortaya koyduğunu” vurguladı.NEW YORK (AA) – ABD Başkanı Obama, BM Genel Kurulu’na hitap etti. Obama “realizmin, Suriye’de çatışmanın sona ermesi ve DAEŞ’e karşı durmak için bazı ödünler verilmesini dikte ettiğini ama aynı zamanda Esed’den uzak yeni bir liderliğe dönük siyasi dönüşümün gerekliliğini […]

Eklenme: 28 Eylül 2015 - 19:03 / Son Güncelleme: 28 Eylül 2015 - 19:03 / Editör: BIK

ABD Başkanı Obama, “realizmin, Suriye’de Esed’den uzak yeni bir liderliğe dönük siyasi dönüşümün gerekliliğini ortaya koyduğunu” vurguladı.NEW YORK (AA) – ABD Başkanı Obama, BM Genel Kurulu’na hitap etti.

Obama “realizmin, Suriye’de çatışmanın sona ermesi ve DAEŞ’e karşı durmak için bazı ödünler verilmesini dikte ettiğini ama aynı zamanda Esed’den uzak yeni bir liderliğe dönük siyasi dönüşümün gerekliliğini de ortaya koyduğunu” söyledi.

ABD Başkanı Obama, Suriye’de istikrarın ancak halkın birlikte barış içinde yaşamayı kabul etmesiyle mümkün olabileceğini belirterek, “Suriye’deki sorunu çözmek için Rusya ve İran dahil her ülkeyle çalışmaya hazırız. (Ama) Bu kadar kan dökülmesinden, katliamdan sonra savaş öncesi statükoya geri dönülemeyeceğini kabul etmemiz lazım” dedi.

Rusya’nın Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’e desteğini eleştiren Obama, Esed’in “masum çocuklara varil bombalarıyla saldıran bir tiran” olduğunu kaydetti.

Obama, İran ile varılan nükleer anlaşmanın tam anlamıyla uygulanması halinde “nükleer silahlara yönelik yasakların güçleneceğini, potansiyel savaşın önleneceğini ve dünyanın daha güvenli olacağını” söyledi.

Muhabir: Barışkan Ünal

OVE

my girlfriend cheated on me should i take her back open did my girlfriend cheat on me