ABD Kongresi’nde silah sesleri

ABD Kongresi’nin ziyaretçi merkezinde yaşanan silahlı saldırı başkent Washington’da paniğe neden oldu.WASHINGTON – ABD Kongresi’nin ziyaretçi merkezinde yaşanan silahlı saldırı başkentte paniğe neden oldu. ABD’nin başkenti Washington’da bulunan Kongre binasının ziyaretçi merkezinde yerel saatle öğleden sonra 15.00 sıralarında silah sesleri duyuldu. ABD basınında çıkan haberlere göre, ateş açan erkek saldırgan yakalanırken, bir polis memuru hafif […]

Eklenme: 29 Mart 2016 - 09:00 / Son Güncelleme: 29 Mart 2016 - 9:00 / Editör: BIK

ABD Kongresi’nin ziyaretçi merkezinde yaşanan silahlı saldırı başkent Washington’da paniğe neden oldu.WASHINGTON – ABD Kongresi’nin ziyaretçi merkezinde yaşanan silahlı saldırı başkentte paniğe neden oldu.

ABD’nin başkenti Washington’da bulunan Kongre binasının ziyaretçi merkezinde yerel saatle öğleden sonra 15.00 sıralarında silah sesleri duyuldu.

ABD basınında çıkan haberlere göre, ateş açan erkek saldırgan yakalanırken, bir polis memuru hafif şekilde yaralandı.

Kongre ve Beyaz Saray geçici olarak kapatıldı
Kongre ve Beyaz Saray, silah seslerinin ardından güvenlik tehlikesi gerekçesiyle geçici olarak kapatıldı.

Washington DC polisi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, olayın münferit olduğu ve halka yönelik bir tehdidin bulunmadığını bildirdi.

Silahlı kişi etkisiz hale getirildi
Olayın ardından basın toplantısı düzenleyen Kongre Polis Şefi Matthew Verderosa, geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede herhangi bir terör tehdidinin olmadığını açıkladı.

Saldırganın elinde polise doğrultulmuş bir silah olduğunu ve bunu gören bir polisin saldırganı silahla vurduğunu ifade eden Verderosa, saldırganın hastanede tedavi altına alındığını söyledi.

Saldırganın yanında duran bir kadının da hafif yaralandığını dile getiren Verderosa, olayda polis memurlarından yaralanan olmadığını belirtti.

“Bunun bireysel bir suç olduğunu düşünüyoruz” diyen Verderosa, söz konusu kişinin daha önceki bazı eylemlerinden dolayı Kongre polisi tarafından tanındığını ifade etti.

Muhabir: Gülbin Yıldırım, Hasan Çopur
Anadolu Ajansı, bik.gov.tr

AMT