ABD’deki Türklerden teröre tepki mitingi

ABD’nin New York kentinde, Türkiye’de polis ve askeri personele yönelik terör saldırılarını protesto etmek ve birlik mesajı vermek için miting düzenlendi.NEW YORK (AA) – ABD’nin New York kentinde, Türkiye’de polis ve askeri personele yönelik terör saldırılarını protesto etmek ve birlik mesajı vermek için miting düzenlendi. ABD’deki Türkler, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonunun (TADF) öncülüğünde New York’un […]

Eklenme: 14 Eylül 2015 - 10:35 / Son Güncelleme: 14 Eylül 2015 - 10:35 / Editör: BIK

ABD’nin New York kentinde, Türkiye’de polis ve askeri personele yönelik terör saldırılarını protesto etmek ve birlik mesajı vermek için miting düzenlendi.NEW YORK (AA) – ABD’nin New York kentinde, Türkiye’de polis ve askeri personele yönelik terör saldırılarını protesto etmek ve birlik mesajı vermek için miting düzenlendi.

ABD’deki Türkler, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonunun (TADF) öncülüğünde New York’un Union Suquare Meydanı’nda bir araya gelerek, teröre karşı Türkiye’ye destek mesajı gönderdi.

“Şehitlerimizi Anma ve Teröre Lanet Mitingi” adıyla düzenlenen miting, şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

TADF Başkanı Atilla Pak’ın açılış konuşmasını yaptığı mitinge yaşlı, çocuk, birçok farklı siyasi görüşten olanlarla birlikte Türk devletlerinden katılımcılar da Türkiye’ye yönelik terör saldırılarını kınadı.

Mitingde konuşan TADF Başkanı Pak, terörü şiddetle kınadığını belirterek, “Terörün kökünün kazılmasını ve ülkede barış sağlanmasını bekliyoruz. Ülkemizin terör olaylarını çok sık yaşadığı bugünlerde bizim gibi sivil toplum örgütlerine büyük işler düşüyor. Bu dönemde devletimize ve bu mücadeleye katılan güvenlik güçlerine desteğimizi göstermemiz gerekir” diye konuştu.

“Türkiye’den kilometrelerce uzakta bile olsak, yaşanan en küçük terör saldırısı, içimize adeta bir kor ateşi gibi düşüyor. Gurbetteki vatandaşlar olarak bu konuda elimizden geleni yapacağımızı bir defa daha hatırlatmak istiyorum” diyen Pak, şöyle devam etti:

“Eğer bir ateş karşısında el ele omuz omuza vermezsek, birbirimizle gereksiz tartışmalar içine girmek gibi küçük hesabın içinde olursak emin olun, şehit haberleri gelmeye devam eder. Türkiye’nin büyümesini ve gelişmesini istemeyen mihrakların ekmeğine yağ sürmenin dışında hiçbir şey olmaz. Bütün bunları ve ülkemizin geleceğini düşünecek şekilde hareket etmemiz gerektiğini bir defa daha altını çizmek istiyorum.”

TADF Başkan Yardımcısı ve Genç Türkler (Young Turks) Derneği Başkanı Tulga Tekman ve Başkan Yardımcısı Cenk Çoktosun da birlik beraberlik mesajı verdi.

Mitingin ilerleyen saatlerinde yağışa rağmen göstericiler eylemlerine dağılmadan devam etti.

Miting, şehitler için dua okunmasıyla sona erdi.

Muhabir: Selçuk Acar

AMT

women wanting to cheat thesailersweb.com i cheated on my wife now what
i cheated on my boyfriend should i tell him has my boyfriend cheated on me quiz help i cheated on my boyfriend
i cheated on my boyfriend should i tell him scottdangelo.com help i cheated on my boyfriend
marriage affairs developersalley.com wife cheat