ABD’den Çin’e ajan uyarısı

ABD yönetimi, Pekin’i uyararak ülkedeki Çinlilere geri dönme baskısı yapmak için ajan kullanmamasını istedi.ANKARA (AA) – Washington yönetimi, ABD’de bulunan Çinliler üzerinde baskı oluşturmak için ajan kullanmaması konusunda Çin’i uyardı. New York Times gazetesinin haberine göre, Çinli kaçakların ülkeye geri dönmesi ve ülkeden kaçırılan paraların kurtarılması için mücadele eden Pekin yönetimi, bunun için Çinli ajanları […]

Eklenme: 17 Ağustos 2015 - 12:44 / Son Güncelleme: 17 Ağustos 2015 - 12:44 / Editör: BIK

ABD yönetimi, Pekin’i uyararak ülkedeki Çinlilere geri dönme baskısı yapmak için ajan kullanmamasını istedi.ANKARA (AA) – Washington yönetimi, ABD’de bulunan Çinliler üzerinde baskı oluşturmak için ajan kullanmaması konusunda Çin’i uyardı.

New York Times gazetesinin haberine göre, Çinli kaçakların ülkeye geri dönmesi ve ülkeden kaçırılan paraların kurtarılması için mücadele eden Pekin yönetimi, bunun için Çinli ajanları kullandı. Bunun üzerine ABD Dışişleri Bakanlığı, Çinli yetkililere, ajanlarının ABD topraklarında bu amaçla faaliyet göstermemesi konusunda ikazda bulundu.

Gazetenin haberinde, “Tilki Avı Operasyonu” şeklinde adlandırıldığı iddia edilen operasyondaki ajanların Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı’na bağlı olarak çalıştığı ve ülkeye turizm veya ticari vize kullanarak girdiği belirtildi.

Çin’de yolsuzluk nedeniyle aranan önde gelen kişilerin hedef alındığı operasyon kapsamında geçen yıldan beri 930’dan fazla şüphelinin Çin’e geri dönmesinin sağlandığı bildirildi.

Muhabir: Ayşe Aktaş

AMT

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
why does my husband cheat click i want my husband to cheat