” Acil Eylem Gücümüzü sevk edebiliriz”

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “İhtiyaç olursa (Türkiye’yi korumak için) Acil Eylem Gücümüzü sevk edebiliriz”??? dedi.BRÜKSEL (AA) – NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “Türkiye güçlü ve kapasiteli bir ülke. İhtiyaç olursa (Türkiye’yi korumak için) Acil Eylem Gücümüzü sevk edebiliriz” dedi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Brüksel’deki NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na verilen arada düzenlediği basın toplantısında, NATO’nun ortak […]

Eklenme: 8 Ekim 2015 - 17:13 / Son Güncelleme: 8 Ekim 2015 - 17:13 / Editör: BIK

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “İhtiyaç olursa (Türkiye’yi korumak için) Acil Eylem Gücümüzü sevk edebiliriz”??? dedi.BRÜKSEL (AA) – NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “Türkiye güçlü ve kapasiteli bir ülke. İhtiyaç olursa (Türkiye’yi korumak için) Acil Eylem Gücümüzü sevk edebiliriz” dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Brüksel’deki NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na verilen arada düzenlediği basın toplantısında, NATO’nun ortak savunmasını kuvvetlendirmek üzere adımlar attıklarını belirterek “Müdahale kuvvetlerimizi güçlendirme planına yeşil ışık yaktık. Bu kuvvet mevcuttan iki kat fazla sayıda yani 40 bin askerden oluşacak. Bu müdahale kuvveti gereken ve ihtiyaç olan her bölgeye 48 saat içerisinde konuşlanabilecek” diye konuştu.

Stoltenberg, toplantıda Suriye’deki gelişmeleri görüştüklerine işaret ederek “Suriye’de, Rusya’nın askeri hareketliliğinin arttığını görüyoruz. Bakanlar, Rusya’nın Suriye’de tırmandırdığı askeri hareketliliğin ciddi kaygı doğurduğunda hemfikir. Ben Rusya’ya DAEŞ’e karşı mücadelede yapıcı rol üstlenmesi çağrısında bulunuyorum. Rusya’nın eylemleri ve rejime desteği duruma yardımcı olmuyor” diye konuştu.

Rus savaş uçaklarının, Türk hava sahasını ihlalinin “kabul edilemez” olduğunun altını çizen Stoltenberg, Suriye’deki krize siyasi çözümün her zamankinden daha fazla gerektiğini söyledi.

Stoltenberg, Türkiye’nin NATO’nun kuvvetli bir müttefiki olduğuna dikkati çekerek şunları söyledi:

“NATO, her türlü tehdide karşı bütün müttefikleri savunmaya ve korumaya hazır. Buna Türkiye de dahil. NATO sınırlarının güneyinde Suriye ve Irak’ta artan karışıklık, belirsizlik ve şiddet görüyoruz. Bu nedenle güçlerimizin hazırlık seviyelerini arttırdık ve gerekirse güçlerimizi harekete geçirmeye hazırız. Bu nedenle NATO müdahale kuvvetlerinin boyutunu iki kat arttırdık. Bu hazırlıkların nedeni, gerektiği takdirde güneyde kuvvetlerimizin müdahaleye hazır olması.

Türkiye kuvvetli bir müttefik. Türkiye yüzde 100 NATO güvenliği altında. Kaya gibi sağlam. Biz bu mesajı güçlü veriyoruz. Bizim sorumluluğumuz onun yanında olmak ve gerekli caydırıcılığı gösteriyoruz. Türkiye’yi savunmaya kaya gibi sağlam şekilde bağlıyız.”

Muhabir: Ata Ufuk Şeker

AMT

women looking to cheat cheat women my wife cheated on me now what