“Adaletsizlik illetinden kurtulmayı bekliyorum”

Şarkıcı Deniz Seki, yeniden yargılanma talebinin reddedilmesine ilişkin, “Ben bir illetten kurtuldum ama dört yanımı saran adaletsizlik illetinden kurtulmayı bekliyorum.” ifadelerini kullandı. İstanbul- Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde hükümlü bulunan Seki, menajeri Özgür Aras aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, af ya da merhamet değil, yeniden yargılanmak istediğini, talep dilekçesinde, “cezaevinde yaşamadığını, sadece nefes aldığını” belirttiğini kaydetti.Kendisinin, bir maddeyle […]

Eklenme: 8 Haziran 2016 - 16:37 / Son Güncelleme: 8 Haziran 2016 - 16:39 / Editör: BIK

Şarkıcı Deniz Seki, yeniden yargılanma talebinin reddedilmesine ilişkin, “Ben bir illetten kurtuldum ama dört yanımı saran adaletsizlik illetinden kurtulmayı bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

İstanbul- Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde hükümlü bulunan Seki, menajeri Özgür Aras aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, af ya da merhamet değil, yeniden yargılanmak istediğini, talep dilekçesinde, “cezaevinde yaşamadığını, sadece nefes aldığını” belirttiğini kaydetti.Kendisinin, bir maddeyle “sözde uyuşturucu temincisi” ilan edildiğini savunan Seki, “Benim üzerimden bu mahkumiyetle mesaj verildiğini düşünmeyen kimse var mıdır?” ifadelerini kullandı.İşlediği suçun mahkumu değil, suçunun adının mahkumu olduğunu belirten Seki, şunları kaydetti:”Benim suçum başka bir şey olsaydı geç de olsa adaleti hak etmiş olacaktım. Ruhun bile betonlaştığı yerden yargı görevi yapan hakimlere, savcılara sesleniyorum, vicdanlı, adaletli olursanız endişelenmeyin, adınız bu maddeye bulaşmaz. Sadece adaletli davranmış olursunuz. Ben bir illetten kurtuldum ama dört yanımı saran adaletsizlik illetinden kurtulmayı bekliyorum.

AA