Afyonkarahisar Caz Festivali başladı

Festivalin açılışında, Çek Cumhuriyeti’nden Josefina Zampova Band grubu konser verdi. AFYONKARAHİSAR – “Afyonkarahisar Caz Festivali”, Çek Cumhuriyeti’nden Josefina Zampova Band grubunun konseriyle başladı. Festivalin Sanat Yönetmeni Hüseyin Başkadem, konser öncesinde yaptığı konuşmada, sanatsal aktivitelerin toplumlar için birleştirici özelliği olduğunu söyledi. Afyonkarahisar’ın her geçen gün geliştiğini belirten Başkadem, önümüzdeki 10 yılda bu etkinliğin çok başka yerlerde […]

Eklenme: 2 Haziran 2016 - 09:10 / Son Güncelleme: 2 Haziran 2016 - 9:10 / Editör: Begüm Çelik
Mustafa Bayer - Anadolu Ajansı

Festivalin açılışında, Çek Cumhuriyeti’nden Josefina Zampova Band grubu konser verdi.

AFYONKARAHİSAR – “Afyonkarahisar Caz Festivali”, Çek Cumhuriyeti’nden Josefina Zampova Band grubunun konseriyle başladı.

Festivalin Sanat Yönetmeni Hüseyin Başkadem, konser öncesinde yaptığı konuşmada, sanatsal aktivitelerin toplumlar için birleştirici özelliği olduğunu söyledi.

Afyonkarahisar’ın her geçen gün geliştiğini belirten Başkadem, önümüzdeki 10 yılda bu etkinliğin çok başka yerlerde olacağını dile getirdi. Başkadem, ilerleyen yıllarda en az dünyaca ünlü 2 caz sanatçısını Afyonkarahisar’da ağırlamayı düşündüklerini bildirdi.

Josefina Zampova Band’ın sahne almasıyla devam eden açılışa, Vali Yardımcıları Kamil Kıcıroğlu, Musa Uslan, Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Uğur Türkmen de katıldı.

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen festival 7 Haziran’da sona erecek.

Muhabir : Mustafa Bayer

AA