Akar: Kandil ve Sincar’da 12 hedef imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince gece başta Kandil ve Sincar olmak üzere Irak’ın kuzeyindeki hedeflere düzenlenen hava harekatında 12 hedef imha edildi. Genelkurmaybaşkanı Orgeneral Hulusi Akar: “Ülkemize yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Bundan dönüş yok.” dedi.

Eklenme: 12 Haziran 2018 - 10:39 / Son Güncelleme: 12 Haziran 2018 - 10:42 / Editör: Ferhat Esnek

Kandil, Sincar, Hakurk ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terör hedefleri TSK tarafından vuruldu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Eskişehir’deki Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi’ne gitti. Orgeneral Akar, Irak’ın kuzeyindeki Kandil, Sincar, Hakurk ve Avaşin-Basyan’a yönelik hava harekatlarını Birleştirilmiş Harekat Merkezinden takip etti. Orgeneral Akar’a, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler (sol 2), Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal da eşlik etti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar yaptığı açıklamada şunları söyledi: Bu sefer, bu dönemde biz azimle, kararlılıkla tüm terör örgütlerinin, tüm teröristlerin üzerine gitmek suretiyle bunların sonunu getirmekte kararlıyız. TSK, anayasa çerçevesinde ve yasalar doğrultusunda milletinin emrinde ve daima görevinin başındadır.