Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor…

Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Eğitim Center Yayınevi İşbirliği ile düzenlenen “Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor” isimli projenin ödül töreni Akşehir’de gerçekleştirildi.  Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya proje kapsamında bu yıl yapılan etkinliklerden bahsederek, projede her hafta bir yazarın Akşehir’deki okullarda söyleşi ve imza programı gerçekleştirdiğini söyledi. […]

Eklenme: 7 Haziran 2016 - 11:03 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:52 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA
Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Eğitim Center Yayınevi İşbirliği ile düzenlenen 'Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor' isimli projenin ödül töreni Akşehir’de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. ( Bayram Uygun - Anadolu Ajansı )

Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Eğitim Center Yayınevi İşbirliği ile düzenlenen “Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor” isimli projenin ödül töreni Akşehir’de gerçekleştirildi. 

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya proje kapsamında bu yıl yapılan etkinliklerden bahsederek, projede her hafta bir yazarın Akşehir’deki okullarda söyleşi ve imza programı gerçekleştirdiğini söyledi.

2015-2016 eğitim öğretim yılı boyunca 27 yazarın, okurlarıyla buluştuğunu anlatan Akkaya, “ilçemiz genelinde bulunan eski köy ve belde okulları da dahil olmak üzere bütün okullarda, toplam 149 söyleşi ve imza programları ile öğrencilerimizle buluşturduk, 205 bin 835 kitap okundu. Projemize kapsamında ilk kez, velilerimizin de bu projeye katılmasıydı” dedi.

Akkaya, velilerin 45 bin kitap okuduğunu ifade ederek “250 bin kitabı okuyarak ‘Ben bu kitapları okudum, iddialıyım, bu kitaplardan sınava hazırım’ diyen öğrencilerimizin sayısı 11 bin 662’dir. Ayrıca proje kapsamında açtığımız kitap fuarına katılarak kitap temin eden öğrencilerin sayısı ise 13 bin olmuştur. Bu rakamlar gerçekten çok önemli, ben herkese bu proje kapsamında gösterdikleri başarı ve özveri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin ise projenin ve yapılan faaliyetlerin önemine dikkati çekerek “Akşehir 1 Milyon Kitaba Koşuyor” projesiyle eğitim alanında Akşehir’in bu yıl çıtayı daha da yükselttiğini bildirdi

Konuşmaların ardından “Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor” projesi kapsamında yapılan kitap okuma yarışması sınavında başarılı olan öğrencilere hediyeleri olan laptop, minibook ve tablet ödülleri, programa katılan protokol üyelerince verildi.

Program ödül alan öğrenciler ve protokol üyelerinin toplu hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

Akşehirkitap