Almanya’da marangozhanede yangın: 11 yaralı

Hamburg’da, İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma, bir kısmı marangozhane olarak kullanılan eski sığınakta çıkan yangında 11 kişi ağır yaralandı.BERLİN (AA) – Almanya’nın kuzeyindeki Hamburg kentinde, İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma, bir kısmı marangozhane olarak kullanılan eski sığınakta çıkan yangında 11 kişi ağır yaralandı. Hamburg İtfaiye Sözcüsü Henrik Frese, yangının sabah saatlerinde eski sığınağın marangozhane olarak kullanılan bölümünde […]

Eklenme: 4 Ağustos 2015 - 13:51 / Son Güncelleme: 4 Ağustos 2015 - 13:51 / Editör: BIK

Hamburg’da, İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma, bir kısmı marangozhane olarak kullanılan eski sığınakta çıkan yangında 11 kişi ağır yaralandı.BERLİN (AA) – Almanya’nın kuzeyindeki Hamburg kentinde, İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma, bir kısmı marangozhane olarak kullanılan eski sığınakta çıkan yangında 11 kişi ağır yaralandı.

Hamburg İtfaiye Sözcüsü Henrik Frese, yangının sabah saatlerinde eski sığınağın marangozhane olarak kullanılan bölümünde meydana geldiğini açıkladı.

Frese, yangın söndürme çalışmaları sırasında patlama meydana geldiğini belirterek, “O kadar aşırı bir patlama dalgası oluştu ki bisikletler havada uçtu” diye konuştu.

Yangın ve patlama nedeniyle 8’i itfaiyeci, 11 kişinin ağır yaralandığı, 15 kişinin de dumandan zehirlendiği kaydedildi. Yangın nedeniyle bir itfaiye görevlisi de bayıldı.

İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma sığınakta yaklaşık 100 ton uçucu yağ depolandığı belirtilirken, itfaiye ekiplerinin söndürme ve soğutma çalışmalarını öğleden sonra tamamlaması bekleniyor.

Eski sığınaklar, Almanya’da genel olarak ev, depo ya da kültürel faaliyetlerin yapıldığı mekanlar olarak kullanılıyor.

Muhabir: Neslihan Doğan

AMT

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
i cheated on my boyfriend with a black guy open i cheated on my boyfriend what do i do
women wanting to cheat my wife cheated on me now what do i do i cheated on my wife now what
i cheated on my boyfriend should i tell him scottdangelo.com help i cheated on my boyfriend
i cheated on my boyfriend should i tell him how to cheat on your boyfriend help i cheated on my boyfriend