‘Alo Bakkal’ uygulamasıyla kapıya kadar hizmet

Aydın’da bakkal dükkanı işleten Hüseyin ve Ayşe Öztekin çifti, bin bir zorlukla açtıkları ekmek teknelerinin büyük alışveriş merkezlerine karşı ayakta kalabilmesi için “Alo Bakkal” uygulamasını hayata geçirdi.

Eklenme: 12 Ekim 2017 - 09:04 / Son Güncelleme: 12 Ekim 2017 - 9:04 / Editör: Büşra Kılıç

Mehmet KAVAS- Ses Gazetesi- Uygulama kapsamında telefonla ürün sipariş alan Öztekin çifti, siparişleri müşterilerinin kapısına kadar götürerek hizmette fark oluşturuyor.

Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşayan ve bir yıl önce dünya evine giren 22 yaşındaki Hüseyin ve Ayşe Öztekin çiftinin ortaya koyduğu girişimcilik ruhu, büyük takdir topluyor. Genç yaşta bakkal dükkanı açıp ticaret hayatına atılarak geçimlerini sağlamaya çalışan Öztekin çifti, büyük alışveriş merkezlerine karşı ayakta kalabilmek için kentte eşi görülmemiş bir uygulamaya imza attı.

“Alo Bakkal” uygulamasını hayata geçiren genç çift, ilçe genelinde telefonla aldıkları siparişleri kısa sürede müşterilerinin kapılarına kadar götürerek hizmette fark oluşturuyor.

15 LİRA VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE GEÇERLİ

Büyük alışveriş merkezlerine karşı ayakta kalabilmek için Efeler Mahallesi’nde açtıkları bakkal dükkanında böyle bir uygulamayı hayata geçirdiklerini belirten Ayşe Öztekin, “Müşterilerimiz, ‘0505 063 42 56’ numaralı telefonumuzu arayarak bakkalımızdan alacakları ürünlerin siparişlerini veriyor. Müşterilerimizin siparişlerini Efeler’de yer neresi olursa olsun kısa sürede adreslerine giderek teslim ediyoruz. ‘Alo Bakkal’ adını verdiğimiz bu uygulama 15 lira ve üzeri alışverişlerde geçerli” dedi.

KAMPANYAYA YOĞUN İLGİ 

Gıda malzemesinden temizlik malzemesine kadar tüm ürünlerin bakkal dükkanında bulunduğunu kaydeden Hüseyin Öztekin ise, “İşletme olarak böyle bir uygulamayı hayata geçirerek hizmette bir fark oluşturmak istedik. İki hafta önce başlattığımız bu kampanya vatandaşlarımızın dikkatini çekti ve yoğun ilgi gördü. Vatandaşlarımızdan yoğun ilgi görmesi bizleri mutlu ediyor. Tüm vatandaşlarımızı bakkalımızdan alışveriş yapmaya bekliyoruz. Bizlere sahip çıkmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Uygulamanın örnek olduğunu ifade eden Bakkallar Odası Başkanı İlyas Seçkin de, genç girişimcilere başarılar dileyerek her zaman bakkal esnafının yanında olduklarını söyledi.