Amatör fotoğrafçılar “Mevlana Çiçeği”ni arıyor

2007’de Seyfe Gölü Kuş Cenneti yakınlarında fotoğraflanan semazen figürlü sütleğen otunun benzerini görüntülemek isteyen fotoğrafçılar, 8 yıldır mücadele ediyorKIRŞEHİR- Kırşehir ve çevresindeki amatör fotoğrafçılar, UNESCO’nun Mevlana Yılı ilan ettiği 2007’de Seyfe Gölü Kuş Cenneti yakınlarında fotoğraflanan ve bir daha benzerine rastlanmayan semazen figürlü sütleğen otunu yeniden görüntüleyebilmek için uğraşıyor. Seyfe Gölü Ekoloji Derneği Başkanı ve […]

Eklenme: 17 Aralık 2015 - 11:39 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:52 / Editör: BIK

2007’de Seyfe Gölü Kuş Cenneti yakınlarında fotoğraflanan semazen figürlü sütleğen otunun benzerini görüntülemek isteyen fotoğrafçılar, 8 yıldır mücadele ediyorKIRŞEHİR- Kırşehir ve çevresindeki amatör fotoğrafçılar, UNESCO’nun Mevlana Yılı ilan ettiği 2007’de Seyfe Gölü Kuş Cenneti yakınlarında fotoğraflanan ve bir daha benzerine rastlanmayan semazen figürlü sütleğen otunu yeniden görüntüleyebilmek için uğraşıyor.

Seyfe Gölü Ekoloji Derneği Başkanı ve amatör fotoğrafçı Ömer Çetiner AA muhabirine yaptığı açıklamada, sütleğen otundaki semazen figürlerini 2007’deki Mevlana Haftası’nda görüntülediğini söyledi.

Mevlana Haftası’nın kutlandığı bugünlerde semazen figürlü sütleğen otu fotoğrafını gündeme getirmeyi arzuladığını belirten Çetiner, benzeri bir daha fotoğraflanamayan sütleğen otunu noter kanalıyla tescil ettirdiğini ve adını “Mevlana Çiçeği” koyduğunu aktardı.

Fotoğrafın zamanla sosyal medyada ve internet ortamında büyük beğeni topladığını dile getiren Çetiner, Kırşehir ve çevresindeki amatör fotoğrafçıların benzer bir görüntü yakalayabilmek için harekete geçtiğini anlattı.

Anadolu Ajansı,bik.gov.tr

MU