Antalya’da dilekler denize atıldı

Antalya’da Hıdırellez kutlamaları kapsamında çok sayıda turist, dileklerini kağıtlara yazıp denize attı, dua etti. Antalya‘da Hıdırellez kutlamaları kapsamında yerli ve yabancı çok sayıda turist,dileklerini kağıtlara yazıp denize attı, dua etti. Hıdırellez coşkusuna ortak olmak isteyen turistler, güneş doğmadan Konyaaltı Sahili‘ne geldi. Yanlarında getirdikleri dilek kağıtlarını denize bırakarak dua eden vatandaşlar, en çok sağlık, iş, para […]

Eklenme: 6 Mayıs 2016 - 10:19 / Son Güncelleme: 6 Mayıs 2016 - 10:46 / Editör: BIK

Antalya’da Hıdırellez kutlamaları kapsamında çok sayıda turist, dileklerini kağıtlara yazıp denize attı, dua etti.

Antalya‘da Hıdırellez kutlamaları kapsamında yerli ve yabancı çok sayıda turist,dileklerini kağıtlara yazıp denize attı, dua etti.

Hıdırellez coşkusuna ortak olmak isteyen turistler, güneş doğmadan Konyaaltı Sahili‘ne geldi. Yanlarında getirdikleri dilek kağıtlarını denize bırakarak dua eden vatandaşlar, en çok sağlık, iş, para ve aşk diledi. Sahilde oturan bazı vatandaşlar da Kur’an-ı Kerim okuyarak güneşin doğmasını bekledi.

Güneş doğuncaya kadar kağıtlara yazdıkları dileklerini, topladıkları çakıl taşlarını, zeytin dallarını denize atan vatandaşlar, havanın aydınlanmasıyla birlikte kumsalda kahvaltı yaptı.

Konyaaltı Sahiline gelen Pamuk Geygel, dua etmek ve balıklara ekmek atmak için sahile geldiğini söyledi. Akşamdan gül ağacına küçük kesecikler yapıp koyduğunu belirten Geygel, “Birçok dileğim var. Hepsinin kabul olacağına inanıyorum.” dedi.

Sahile gelenlerden Dudu Durdu ise çocuklarının ve kendisinin geleceği için dua ettiğini kaydetti.

Zehra Doygun da sahile gelerek sağlık ve mutluluk dilediğini ifade etti.

Muhabir: Orhan Kuzu