Asansör çilesi

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gelen hastalar periyodik olarak bozulan üst geçit asansörü yüzünden adeta merdiven eziyet çekti.

Eklenme: 14 Ekim 2016 - 09:13 / Son Güncelleme: 14 Ekim 2016 - 9:13 / Editör: Büşra Kılıç

Murat ŞENTÜRK- Antalya Hilal Gazetesi- Antalya’nın Dumlupınar Bulvarı üzerinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne geçişi sağladığı için hasta ve engellilerin yoğunlukla kullandığı üst geçidin asansörünün çalışmaması ortaya üzücü manzaraları çıkardı. Hastaneye hasta yakınını görmeye gelen Haşim İşcan Mahalle Muhtarı Halil Ay, arızalı olan asansör yüzünden merdivenlerden çıkmak zorunda kalan tekerlekli sandalyeli bir çocuğa yardım etti. Yürüme güçlüğü çeken hastalar da  zor anlar yaşadı.

Ay, asansörün sürekli arıza yaptığını duyduğunu ancak trafiğin yoğun olduğu bir bölgede hastaneye gidişi kolaylaştırmak için inşaa edilen üst geçidin asansörlerinin merdiven çıkamayacak durumdaki insanlar düşünülerek sürekli çalışıyor halde olması gerektiğini savundu. Asansörün fuhuş amacıyla binenler tarafından stop tuşuna basılması suretiyle bozulduğu iddia edildi. Sık sık arızalanan asansörlerin gelen tepkiler üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden çalıştırıldığı öğrenildi.