Aşı ile bırakılabilecek mi?

ABD’deki Scripps Araştırma Enstitüsü’nden bilim adamlarının geliştirdiği aşı sigara tiryakilerini sevindirebilir.ANKARA Tütün bağımlılığını önleyebilen aşı geliştirildi. ABD’deki Scripps Araştırma Enstitüsü’nden bilim adamlarının geliştirdiği aşı fareler üzerinde etkili oldu. Nikotin antijenlerini (bağışıklık sistemini harekete geçirip antikorların üretimini sağlayan maddeler) aşılarda kullanılan bir proteinle birleştiren bilim adamları bunu farelere enjekte etti. Aşıdan sonra farelerde antikor üretimi arttı […]

Eklenme: 14 Ocak 2015 - 10:57 / Son Güncelleme: 14 Ocak 2015 - 10:57 / Editör: BIK

ABD’deki Scripps Araştırma Enstitüsü’nden bilim adamlarının geliştirdiği aşı sigara tiryakilerini sevindirebilir.ANKARA

Tütün bağımlılığını önleyebilen aşı geliştirildi.

ABD’deki Scripps Araştırma Enstitüsü’nden bilim adamlarının geliştirdiği aşı fareler üzerinde etkili oldu.

Nikotin antijenlerini (bağışıklık sistemini harekete geçirip antikorların üretimini sağlayan maddeler) aşılarda kullanılan bir proteinle birleştiren bilim adamları bunu farelere enjekte etti. Aşıdan sonra farelerde antikor üretimi arttı ve bağışıklık sisteminin tütünle etkili biçimde mücadele ettiği görüldü.

Araştırmaya imza atanlardan Kim Janda, aşıyı geliştirirken vücudun nikotini yabancı ve zararlı bir madde olarak algılanmasının amaçlandığını belirtti.

Bilim adamı, bu şekilde bağışıklık sisteminin yabancı ve zararlı olarak algıladığı maddeye tepki göstererek nikotin moleküllerinin yayılmasını ve beyne ulaşmasını önlediğini vurguladı.

Ne zaman insanların katılımıyla test edileceği henüz bilinmese de aşının başka bağımlılıklarla mücadelede de etkili olabileceği kaydedildi.

Araştırmanı sonuçları “Journal of Medicinal Chemistry” dergisinde yayımlandı.

Muhabir: Şeyma Tahan

MFK

i cheated on my boyfriend with a black guy open i cheated on my boyfriend what do i do
women wanting to cheat click i cheated on my wife now what
my girlfriend cheated on me with my best friend blog.linglinzhu.com cheat on my girlfriend
marriage affairs affair dating sites wife cheat
cheat women robertsuk.com cheat women