Asr-ı Saadet’e yolculuk

Mekke’de, teknolojinin tüm imkanları kullanılarak hazırlanan görsellerle ziyaretçilerine “Asr-ı Saadet’e yolculuk” imkanı veren müzeye büyük ilgi gösteriliyor.MEKKE (AA) – Esselamü Aleyke Eyyühen Nebiyyü Müzesi, Hazreti Muhammed’in hayatının tüm yönlerini simülasyonlarla anlatarak, ziyaretçilerine “Asr-ı Saadet”e yolculuk imkanı tanıyor. Simülasyon gösterilerinden etkilenen ziyaretçiler zaman zaman gözyaşlarına hakim olamıyor. Asr-ı Saadet döneminde kullanılan çeşitli araç ve gereçlerin örneklerinin […]

Eklenme: 21 Eylül 2015 - 17:52 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:14 / Editör: BIK

Mekke’de, teknolojinin tüm imkanları kullanılarak hazırlanan görsellerle ziyaretçilerine “Asr-ı Saadet’e yolculuk” imkanı veren müzeye büyük ilgi gösteriliyor.MEKKE (AA) – Esselamü Aleyke Eyyühen Nebiyyü Müzesi, Hazreti Muhammed’in hayatının tüm yönlerini simülasyonlarla anlatarak, ziyaretçilerine “Asr-ı Saadet”e yolculuk imkanı tanıyor. Simülasyon gösterilerinden etkilenen ziyaretçiler zaman zaman gözyaşlarına hakim olamıyor.

Asr-ı Saadet döneminde kullanılan çeşitli araç ve gereçlerin örneklerinin de sergilendiği müzede kurulan televizyon kanalında Hazreti Muhammed’in hayatı anlatılıyor.

– Peygamberi anlatmak için bütün mal varlığını harcadı

Müzenin kurucusu olan ve Hazreti Hüseyin’in soyundan geldiğini ifade eden Dr. Nasir Misfir Al Quariyşi Alzahrani, bütün mal varlığını müze için harcadığını belirterek, “Efendimiz için 500 kaside ve 4 bini aşkın beyit yazdım” dedi.

Müzeyi birçok ülkeden önemli devlet adamlarının ziyaret ettiğini kaydeden Alzahrani, projenin bir hayır ve vakıf projesi olduğunu, aynı zamanda Türkiye’de de aynısını yapmayı hedeflediklerini anlattı.

20 farklı ülkeden bu müzenin bir şubesini açmak için talep geldiğini kaydeden Alzahrani, şöyle konuştu:

“İnsani ve hayır işlerini çok önemsiyorum. Bu projenin bu hale gelmesi için bütün masraflarını karşıladım. Bütün Müslümanların burayı ziyaret etmesi için burayı vakıf olarak mahkemede tescillettim. İstanbul’da projenin kurulması için yer dahi tahsis edilmiş. Bu projeye başladığımda Peygamber Efendimizin hayatını yazmaya başladım. Geçtikçe bu genişledi. Müzede Peygamber Efendimiz zamanında Mekke ve Medine nasıldı görülebiliyor.”

Muhabir: Özkan Bilgin

MFK

just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
i cheated on my boyfriend should i tell him how to cheat on your boyfriend help i cheated on my boyfriend