Atıklardan yaptıkları kıyafetleri sergilediler

Muğla’nın Fethiye ilçesinde öğrenciler, atıklardan yaptıkları kıyafetlerle defile düzenledi.

Eklenme: 10 Haziran 2016 - 12:50 / Son Güncelleme: 10 Haziran 2016 - 12:51 / Editör: Begüm Çelik

MUĞLA – Fethiye ilçesinde öğrenciler ve aileleri atıklardan yaptıkları kıyafetleri düzenlenen defilede sergiledi. Fethiye Belediyesi tarafından, Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önünde düzenlenen etkinliğe 20 okuldan 150 öğrenci katıldı.

Poşet, gazete kağıdı, tül, çöp poşeti, köpük, karton, pet şişe, pet bardak, kavanoz kapağı, pipet, çuval ve deri parçaları kullanarak tasarlanan elbiseler izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Defilede bazı öğrenciler ellerinde, “Geri dönüşüm muhteşem olacak”, “Her atık çöp değildir”, “Uygar insan temiz hayat”, “Temiz toplum temiz gelecek”, “Doğayı hor görürsen, geleceği sor görürsün” yazılı dövizler taşıdı.

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Rıza Kıroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliği çocukların çevre bilincini davranışa dönüştürmek amacıyla düzenlediklerini söyledi. Etkinlikle geri dönüşüm atıklarının değerini anlatmayı hedeflediklerini belirten Kıroğlu, “Her geçen yıl etkinliğe katılım sayısının artması duyarlılılığın arttığını gösteriyor. Etkinlikte öğrencilerin özgüvenleri de artıyor. Çok güzel bir etkinlik oldu. Geleceğe daha umutlu bakabiliyorum. Öğrencilerin doğaya, çevreye germiş oldukları önem, ayırmış oldukları zaman çok önemli.” dedi.

Defilenin ardından, dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.