Atina’da çiftçiler polisle çatıştı

Yunanistan’da sosyal güvenlik reformu ve hükümetin tarım sektörüne getirdiği ek vergileri protesto etmek için ülkenin çeşitli yerlerinden başkent Atina’ya ulaşan işçiler polisle çatıştı.ATİNA – Yunanistan’da sosyal güvenlik reformu ve hükümetin tarım sektörüne getirdiği ek vergileri protesto etmek için ülkenin çeşitli yerlerinden başkent Atina’ya ulaşan işçiler polisle çatıştı. Girit Adası’ndan sabah saatlerinde gemiyle gelen yaklaşık 2 […]

Eklenme: 12 Şubat 2016 - 14:03 / Son Güncelleme: 12 Şubat 2016 - 14:03 / Editör: BIK

Yunanistan’da sosyal güvenlik reformu ve hükümetin tarım sektörüne getirdiği ek vergileri protesto etmek için ülkenin çeşitli yerlerinden başkent Atina’ya ulaşan işçiler polisle çatıştı.ATİNA – Yunanistan’da sosyal güvenlik reformu ve hükümetin tarım sektörüne getirdiği ek vergileri protesto etmek için ülkenin çeşitli yerlerinden başkent Atina’ya ulaşan işçiler polisle çatıştı.

Girit Adası’ndan sabah saatlerinde gemiyle gelen yaklaşık 2 bin çiftçi Kırsal Kalkınma ve Gıda Bakanlığı önünde toplandı.

Bakanlık binasına girmek isteyen çiftçilere polis engel olunca arbede yaşandı.

Polislere ve binaya domates ve taş fırlatan çiftçilere göz yaşartıcı gazla müdahalede bulunuldu.

Olaylarda en az dört kişi gözaltına alındı.

Akşam saatlerinde ise işçilerin ve çiftçilerin katılımıyla meclis binasının bulunduğu Sintagma Meydanı’nda geniş katılımlı bir gösteri planlanıyor.

Çiftçiler geceyi ve hafta sonunu meydanda kurdukları çadırlarda geçirmeyi planlıyor.

Muhabir: Furkan Naci Top
Anadolu Ajansı , bik.gov.tr

AMT