Atletizmde Avrupa 10 Bin Metre Kupası Aydemir’in

 Mersin’de düzenlenen Avrupa 10 Bin Metre Kupası’nda, kadınlarda altın madalya kazanan milli atlet Esma Aydemir’in ailesi de büyük sevinç yaşadı. Aydemir’in başarısı Karakeçili ilçesinde yaşayan ailesi ve vatandaşlara da büyük mutluluk yaşattı. Esma Aydemir’in babası Ahmet Aydemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kızının öğretmenlerinin teşvikiyle atletizme başladığını söyledi. Özverili çalışmaları ve büyük gayretiyle bu başarıları elde ettiğini […]

Eklenme: 6 Haziran 2016 - 11:19 / Son Güncelleme: 6 Haziran 2016 - 11:19 / Editör: Arzu CİHANGİR

 Mersin’de düzenlenen Avrupa 10 Bin Metre Kupası’nda, kadınlarda altın madalya kazanan milli atlet Esma Aydemir’in ailesi de büyük sevinç yaşadı.

Aydemir’in başarısı Karakeçili ilçesinde yaşayan ailesi ve vatandaşlara da büyük mutluluk yaşattı.

Esma Aydemir’in babası Ahmet Aydemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kızının öğretmenlerinin teşvikiyle atletizme başladığını söyledi.

Özverili çalışmaları ve büyük gayretiyle bu başarıları elde ettiğini ifade eden baba Aydemir, kendileri için en önemli şeyin ay yıldızlı şanlı bayrağın dalgalandırılması olduğunu dile getirdi.

Dün, Mersin Nevin Yanıt Spor Kompleksi’nde düzenlenen Avrupa 10 Bin Metre Kupası’nda, milli atlet Esma Aydemir altın madalyayı kazanırken kadınlar takım sıralamasında Türkiye ikinci olmuştu.

Bakan Kılıç’tan milli atlet Aydemir’e kutlama

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Mersin’de düzenlenen Avrupa 10 Bin Metre Kupası’nda altın madalya kazanan milli atlet Esma Aydemir’i tebrik etti.

Bakan Kılıç, yayımladığı tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Mersin’de düzenlenen Avrupa 10 Bin Metre Kupası’nda zorlu rakiplerini geride bırakarak altın madalya kazanan Esma Aydemir’i kutluyorum. Azmiyle başarısını adım adım artıran sporcumuzun üzerinde emeği olan herkesi de tebrik ediyorum. Daha önce maratonda Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı kazanmış olan milli atletimiz Esma Aydemir’e olimpiyatlara giden yolda gelecek turnuvalarda da başarılar diliyorum. Milli sporcumuzun, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğine ve bundan sonra da elde edeceği derecelerle kariyeri boyunca adından sıkça söz ettireceğine gönülden inanıyorum.”

AA