Avrupa umuduyla Edirne’ye yürüyorlar

Büyük istanbul Otogarı’ndan Edirne yönünde yürüyüşe başlayan sığınmacı gruba polis müdahale etti.İSTANBUL (AA) – Sosyal medyada 6 gün önce yayılan “Almanya’nın çok sayıda sığınmacı alacağı” söylentisi üzerine, Edirne üzerinden Avrupa’ya gitmek için İstanbul’a gelerek Büyük İstanbul Otogarı’nda bekleyen sığınmacıların bir bölümü buradan ayrıldı. Avrupa’ya gitmek için Büyük istanbul Otogarı’ndan Edirne yönünde yürüyüşe başlayan sığınmacı grubu, […]

Eklenme: 21 Eylül 2015 - 12:58 / Son Güncelleme: 21 Eylül 2015 - 12:58 / Editör: BIK

Büyük istanbul Otogarı’ndan Edirne yönünde yürüyüşe başlayan sığınmacı gruba polis müdahale etti.İSTANBUL (AA) – Sosyal medyada 6 gün önce yayılan “Almanya’nın çok sayıda sığınmacı alacağı” söylentisi üzerine, Edirne üzerinden Avrupa’ya gitmek için İstanbul’a gelerek Büyük İstanbul Otogarı’nda bekleyen sığınmacıların bir bölümü buradan ayrıldı.

Avrupa’ya gitmek için Büyük istanbul Otogarı’ndan Edirne yönünde yürüyüşe başlayan sığınmacı grubu, TEM Otoyolu Mahmutbey Gişeleri’ni geçti.

Aralarında kadın ve çocukların, tekerlekli sandalyedeki özürlü sığınmacıların da bulunduğu yaklaşık 200 kişilik grup, başka sığınmacıların da katılımıyla daha da kalabalıklaşarak TEM Otoyolu Mahmutbey Gişeler mevkisine ulaştı.

Sığınmacılar, Mahmutbey Gişeleri’ni geçtikten yaklaşık 5 kilometre sonra durdu.

Altınşehir mevkisindeki yeşil alana yaydıkları battaniyeler ve kilimler üzerinde bir süre dinlendi. Hayırsever iki vatandaşın çorba dağıttığı sığınmacılar, daha sonra yeniden Edirne’ye doğru yola çıktı.

Polis müdahale etti

Edirne’ye yürüyerek gitmeye çalışan yaklaşık 500 sığınmacının yolu, güvenlik güçlerince Esenyurt sapağında kesildi.

Çevik kuvvet ekipleri, ilerleyişini kalkanlarla çevirerek engellediği sığınmacıları dağılmaları yönünde uyardı. Sığınmacıların büyük bir bölümü bölgeden ayrıldı, çoğunluğu erkeklerden oluşan 150 kişi ise bekleyişini sürdürdü.

Polis, Arapça yaptığı uyarılara karşın da beklemeye devam eden sığınmacıları kalkanlarla dağıttı.

Yaklaşık 30 kişilik bir grup ise slogan atarak durumu protesto etti. Grubu provake ettiği iddia edilen bir kişi gözaltına alındı.

Müdahale edilen gruptan bazıları, patika ve yan yolları kullanarak bölgeden uzaklaştı, yaklaşık 30 kişinin de otobüslere bindirilerek bölgeden ayrılması sağlandı.

Bu arada, müdahale öncesinde Edirne istikametine giden bir vatandaşın bazı sığınmacıları kente götürmek üzere aracına aldığı görüldü.

Sığınmacıların Avrupa umudu

Sosyal medyada bir hafta önce yayılan “Almanya’nın çok sayıda sığınmacı alacağı” söylentisi üzerine çeşitli illerden sığınmacılar, Edirne üzerinden Avrupa’ya gitmek için İstanbul’a gelmişti.

Sığınmacılardan bir bölümü yürüyerek Edirne’ye ulaşmış, diğer bölümü de kente araçlarla gitmek için Büyük İstanbul Otogarı’na gelmiş ve burada 6 gün beklemişti.

Bu süre boyunca sığınmacıların ihtiyaçları da karşılanmıştı.

Muhabir: Ali Cevahir Aktürk

MFK

should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
women wanting to cheat click i cheated on my wife now what
my girlfriend cheated on me with my best friend go cheat on my girlfriend
my girlfriend cheated on me should i take her back link did my girlfriend cheat on me
cheat women what makes married men cheat cheat women
women looking to cheat infidelity in marriage my wife cheated on me now what