Avusturya Schengen’i geçici olarak askıya alacak

Avusturya sığınmacı akını nedeniyle, Shengen’i askıya alarak Macaristan, İtalya , Slovakya ve Slovenya sınırlarında kontrollere başlıyor.BRÜKSEL (AA) – Avusturya sığınmacı akını nedeniyle, Schengen’i askıya alarak sınır kontrollerine başlıyor. Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Avusturya yetkilileri, 16 Eylül’den itibaren Macaristan, İtalya , Slovakya ve Slovenya sınırlarında geçici olarak kontrollere başlayacaklarını bildirdi. Açıklamada, Schengen anlaşması […]

Eklenme: 15 Eylül 2015 - 21:33 / Son Güncelleme: 15 Eylül 2015 - 21:33 / Editör: BIK

Avusturya sığınmacı akını nedeniyle, Shengen’i askıya alarak Macaristan, İtalya , Slovakya ve Slovenya sınırlarında kontrollere başlıyor.BRÜKSEL (AA) – Avusturya sığınmacı akını nedeniyle, Schengen’i askıya alarak sınır kontrollerine başlıyor.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Avusturya yetkilileri, 16 Eylül’den itibaren Macaristan, İtalya , Slovakya ve Slovenya sınırlarında geçici olarak kontrollere başlayacaklarını bildirdi.

Açıklamada, Schengen anlaşması gereğince “kriz durumlarında” sınır kontrollerinin diğer AB üyesi ülkeler arasında geçici olarak başlatılmasına olanak sağlandığı, Avusturya’nın bu uygulamasının Schengen kurallarına uygun olduğu kaydedildi.

Komisyon’un durumu yakından izlediği, AB Parlamentosu ve Konseyi’ni bilgilendireceği ifade edilen açıklamada, çalışmalarının amacının normal Schengen sistemine yani açık sınırlara “en uygun” zamanda geçiş olduğunun altı çizildi.

Açıklamada, Avusturya’nın yürürlüğe geçirdiği Schengen üyesi ülkeleri de içerisine alan sınır kontrollerinin “geçici” olduğu belirtilerek, bu durumun AB Komisyonu’nun sığınmacı krizine karşı yaptığı teklifin önemine işaret ettiği kaydedildi.

Öte yandan, Almanya 13 Eylül’de sığınmacı akını nedeniyle, Avusturya sınırında yeniden sınır kontrollerine başladı.

Muhabir: Ata Ufuk Şeker

MFK

dream that i cheated on my boyfriend i cheated on my boyfriend how to get him back i cheated on my boyfriend quotes
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
women looking to cheat cheat women my wife cheated on me now what