Azerbaycan Ermenistan cephe hattında çatışma çıktı

Çıkan çatışma sonucunda Ermenistan 7, Azerbaycan 3 askerini kaybetti.BAKÜ (AA) – Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmada 7 Ermeni ve 3 Azeri asker hayatını kaybetti. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, dün gece saatlerinde cephe hattının farklı noktalarında çıkan çatışmalarda Azeri ordusundan Rauf Veliyev, Neman Ahmetzade ve Zöhrab Mustafazade isimli askerlerin şehit olduğu bildirildi. Açıklamada ayrıca, Azeri […]

Eklenme: 28 Eylül 2015 - 14:10 / Son Güncelleme: 28 Eylül 2015 - 14:10 / Editör: BIK

Çıkan çatışma sonucunda Ermenistan 7, Azerbaycan 3 askerini kaybetti.BAKÜ (AA) – Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmada 7 Ermeni ve 3 Azeri asker hayatını kaybetti.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, dün gece saatlerinde cephe hattının farklı noktalarında çıkan çatışmalarda Azeri ordusundan Rauf Veliyev, Neman Ahmetzade ve Zöhrab Mustafazade isimli askerlerin şehit olduğu bildirildi.

Açıklamada ayrıca, Azeri ordusundan da Ermeni güçlerin mevzi, siper ve askeri araçlarına ateş açılarak 7 Ermenistan askerinin öldürüldüğü belirtildi.

Bakanlık yetkilileri şehit askerlerin aile ve yakınlarına taziye dileklerini iletirken, cephe hattında kontrolün Azerbaycan ordusunda olduğu ve Ermeni güçlerin provokasyonlarına gerekli cevabın verildiği kaydedildi.

Cephe hattında üç gün önce çıkan çatışmada da Ermenistan ordusundan 4, Azerbaycan ordusundan 1 asker yaşamını yitirmişti.

Muhabir: Ruslan Rehimov

AMT

marriage affairs affair dating sites wife cheat