Babadan oğula değişmeyen lezzet

Antalya’nın serpme böreği ile ünlü İnci Serpme Börek Salonu 33 yıldır Antalyalılara ve kente gelen yerli ve yabancı turistlere değişmeyen lezzetiyle hizmet etmeye devam ediyor.

Eklenme: 6 Ekim 2016 - 08:49 / Son Güncelleme: 6 Ekim 2016 - 8:49 / Editör: Büşra Kılıç

Esra ALTUNKES- Akdeniz Manşet Gazetesi(Antalya)- Muratpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Turgut Bucak, bir süre önce oğluna İnci Serpme Börek adlı serpme börek dükkanını devretti. Babasından bayrağı devralan Muharrem Bucak, Kızılsaray Mahallesi’ndeki işletmede serpme börek çeşitlerini yapıp müşterilere sunuyor. ‘Müşteri ne yemek isterse biz o tadı serpme börek olarak sunuyoruz’ diye sözlerine başlayan Muharrem Bucak, “Sevgili babam ustalığın inceliklerini bana öğretti.

Dükkanımıza Antalya’nın eski yeni fotoğraflarını astırdı. Kendisi zaman zaman buraya gelerek fırsat buldukça konukları için özel börek açıyor. Ev ve iş yerlerine özel siparişimiz vardır. İşletmemizde kıymalı, peynirli, patatesli, ıspanaklı, kaşarlı, sucuklu ve karışık börek çeşitlerimiz vardır. Hamurumuzun içinde maya harcımızın içinde katı yağ katkı maddesi kesinlikle yoktur. Böreğimizin iç harcını kendimiz hazırlıyoruz. Her gün taze şekilde hazırladığımız böreğimiz göz önünde olması nedeni ile 33 yıldır tercih ediliyor. Hizmette sınır tanımıyoruz” dedi.