Bağışıklık sisteminizi balla güçlendirebilirsiniz

Fer Bal Yönetim Kurulu Başkanı Melih Fer Solmaz, mevsimsel geçişlerde bağışıklık sistemini güçlendirmek için bal, propolis ve arı sütünü hayatımızdan eksik etmememizi söyledi.

Eklenme: 22 Eylül 2016 - 09:17 / Son Güncelleme: 22 Eylül 2016 - 9:17 / Editör: BIK

Zafer Deniz- Ticari Hayat Gazetesi(Ankara)- Güneşli günleri yavaş yavaş geride bırakırken havalar iyiden iyiye soğumaya başladı. Mevsimsel geçişlerde bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için yapmamız gerekenleri Fer Bal Yönetim Kurulu Başkanı Melih Fer Solmaz ile konuştuk.

Mevsimsel geçişleri nasıl atlatabiliriz?

Başkan Solmaz, mevsimsel geçişlere yenik düşmemek için şu tavsiyelerde bulundu:

“Mevsimsel geçişler ve tempolu bir döneme başlıyoruz. Bu nedenle yaşam kalitemiz ve bağışıklık sistemimizi güçlü tutmamız için doğanın mucizevi ürünleri olan bal ve propolise hayatımızda yer vermeliyiz.

Yoğun ve stresli bir yaşam temposuna sahibiz, bu nedenle mevsimsel geçişlere yenik düşmemek için kişiye özel karışımlar, propolis, arı sütü ve balı hayatımızdan eksik etmemeliyiz, bu ürünlerle yaşam kalitemiz ve bağışıklık sistemimizi bir adım ileri götürebilir ve mevsimsel geçişleri daha kolay atlatabiliriz.”

‘Bal, enfeksiyonlara ve mikroplara karşı vücudu korur’

Balın bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, enfeksiyona ve mikroplara karşı vücut direncini artırdığını dile getiren Solmaz, “Çocuklarda kemik, zeka ve beden gelişimini sağlar. Beden direncini artırır. Enfeksiyonlara ve mikroplara karşı vücudu koruyarak çocukların gelişmesini sağlıklı kılar” dedi.