Bakan Akdağ: Tarih, birilerinin parmak kaldırmalarıyla değişmez

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararını eleştirerek, “Tarih, birilerinin siyasi maksatlarla parlamentolarında parmak kaldırmalarıyla değişmez. Tarih kendi hükmünü icra eder. Herkes bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti, dün kurulmuş bir cumhuriyet değildir” dedi.  Akdağ, 65. Hükumet’te Sağlık Bakanı olarak atanmasının ardından ilk kez geldiği memleketi Erzurum’da, partililer ve vatandaşlar tarafından havalimanında coşkuyla karşılandı. […]

Eklenme: 3 Haziran 2016 - 14:45 / Son Güncelleme: 3 Haziran 2016 - 14:45 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 65. Hükumet'te bakan olarak atanmasının ardından ilk kez geldiği memleketi Erzurum'da, partililer ve vatandaşlar tarafından havalimanında coşkuyla karşılandı. Akdağ, partili kadınlara karanfil verdi. ( Fahrettin Gök - Anadolu Ajansı )

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Alman Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararını eleştirerek, “Tarih, birilerinin siyasi maksatlarla parlamentolarında parmak kaldırmalarıyla değişmez. Tarih kendi hükmünü icra eder. Herkes bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti, dün kurulmuş bir cumhuriyet değildir” dedi. 

Akdağ, 65. Hükumet’te Sağlık Bakanı olarak atanmasının ardından ilk kez geldiği memleketi Erzurum’da, partililer ve vatandaşlar tarafından havalimanında coşkuyla karşılandı.

Alman Federal Meclisi’nin, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını tanıyan karar tasarısını oy çokluğuyla kabul etmesini değerlendiren Akdağ, şunları söyledi:

“Almanya Parlamentosu’nda alınan karar, aslında bize Erzurum’da ninelerimizin, dedelerimizin, bizzat benim ninelerimin ve dedelerimin anlattıklarıyla örtüşmüyor. Onlar zamanında burada Ermeni çetecilerinin zulmünü nasıl yaşadıklarını, bize o olayların birinci şahitleri olarak anlattılar. Tarih, birilerinin siyasi maksatlarla parlamentolarında parmak kaldırmalarıyla değişmez. Tarih kendi hükmünü icra eder. Herkes bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti, dün kurulmuş bir cumhuriyet değildir. Bu milletin tarihi, binli yılları aşmış bir tarihtir. Biz, alınan yanlış kararlardan etkilenecek bir ülke de değiliz. Yolumuza devam edeceğiz.” AA