Bakan madde bağımlılığı tedavisi için istifa etti

  Kanada’da Balıkçılık ve Okyanuslar Bakanı Hunter Tootoo istifa etti. OTTAWA (AA) – Kanada Başbakanı Justin Trudeau, yaptığı yazılı açıklamada, Tootoo’nun madde bağımlılığı tedavisi görmek için istifa ettiğini duyurdu. Başbakan Trudeau, Tootoo’nun yerine Kanada Federal Parlamentosu Başkanı Dominic Leblanc’ın getirildiği belirtti. Açıklamada Tootoo’nun, tedavisi boyunca Liberal Parti grup toplantılarına da katılamayacağı kaydedildi. Tootoo da yaptığı kısa açıklamada, […]

Eklenme: 1 Haziran 2016 - 09:15 / Son Güncelleme: 1 Haziran 2016 - 9:15 / Editör: Arzu CİHANGİR
Hunter Tootoo

 

Kanada’da Balıkçılık ve Okyanuslar Bakanı Hunter Tootoo istifa etti.

OTTAWA (AA) – Kanada Başbakanı Justin Trudeau, yaptığı yazılı açıklamada, Tootoo’nun madde bağımlılığı tedavisi görmek için istifa ettiğini duyurdu.

Başbakan Trudeau, Tootoo’nun yerine Kanada Federal Parlamentosu Başkanı Dominic Leblanc’ın getirildiği belirtti.

Açıklamada Tootoo’nun, tedavisi boyunca Liberal Parti grup toplantılarına da katılamayacağı kaydedildi.

Tootoo da yaptığı kısa açıklamada, “Madde bağımlılığı sorunum için tedavi görmeye karar verdim. Bu konudaki mahremiyetime saygı duyulmasını istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Tootoo, şimdiye kadar yerli ve eskimo kabilelerinin ağırlıklı olduğu Nunavut Bölgesi’nden gelen ikinci bakandı. Aynı bölgenin Muhafazakar Partili Milletvekili Leona Aglukkaq, bir önceki hükumette sağlık bakanı olarak görev yapmıştı.