Balık severler Fırat köprüsünde stres atıyor

Kent yaşamından biraz uzaklaşıp doğayla baş başa kalarak iç huzurunuzu yakalamak istiyorsanız olta balıkçılığı tam size göre. Hafta sonlarının vazgeçilmez aktivitelerinden olan balık avcılığını yapmayı düşünüyorsanız Keban yolunu tutmanız gerekiyor.

Eklenme: 29 Kasım 2016 - 08:49 / Son Güncelleme: 29 Kasım 2016 - 8:49 / Editör: Büşra Kılıç

Sami ÖZER- Elazığ Fırat Gazetesi- Sevdiklerinizle baş başa keyifli bir zaman geçirerek haftanın yorgunluğunu üzerinizden atmak istiyorsanız size önerimiz olta takımınızı kaptığınız gibi Keban’ın Fırat köprüsünde balık tutmaya gitmeniz. Zamanın orta yerinde anlık da olsa sizi sizden alıp çok farklı bir diyara götürecek. Şehrin motor seslerinden, gürültüsünden ve boğucu havasından uzaklaştıracak yerlerin başında gelen Fırat Köprüsü, suyun dinginliği ve mavinin coşkusuyla size merhaba diyor.Bir taraftan doğanın muhteşem manzarasıyla uyum içinde stresinizi atarken, bir taraftan tuttuğunuz balıkları afiyetle mangal yapıp sevdiklerinizle günün tadını çıkarabilirsiniz.

AVCILAR UMUTLA BEKLİYOR

Yeni bir haftaya daha zinde başlamak için yapmanız gereken Keban’ın yolunu tutmanız. İlimizde olta balıkçılığı için muhteşem bir yer olan Fırat Köprüsü,  mavinin en koyu rengiyle alabalık tutabileceğiniz sayılı yerlerden biri…Fırat köprüsü hafta sonları çok kalabalık. Balık severler, elleri boş dönmemek için çok erken saatlerde gidip yer tutuyorlar. Balık tutmaya gelenlerin çoğu Fırat Köprüsü’nün müdavimi. Neredeyse herkesin yeri belli ama yerin asıl belirleyicisi yine balıklar.

KOVASI DOLANLAR HALİNDEN MEMNUN!

Olta atıp sabırla balık bekleyenlerin sayısı bir hayli fazla. Kovası dolanlar halinden memnun. Ama oltayı boş çekenler hep bir umutla tazeliyor yemi. Yakalanan balıklar ya akşam sofralarının şenlendiricisi ya da anında mangalda pişirilip anın tadını çıkarmanıza eşlik ediyor.