Başarısız lidere tahammül kalmadı

– MHP Genel Başkan adayı Türker, “Ülkücü, milliyetçi camianın başarısız lidere tahammülü kalmamıştır. Bu lidere saygısızlık değil, yönetim şekline bir isyandır” dedi. İSTANBUL (AA) – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan adayı Mesut Türker, “Ülkücü, milliyetçi camianın başarısız lidere tahammülü kalmamıştır. Bu lidere saygısızlık değil, yönetim şekline bir isyandır. Milliyetçi Hareket son yılların en kötü […]

Eklenme: 15 Mart 2015 - 11:49 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:17 / Editör: BIK

– MHP Genel Başkan adayı Türker, “Ülkücü, milliyetçi camianın başarısız lidere tahammülü kalmamıştır. Bu lidere saygısızlık değil, yönetim şekline bir isyandır” dedi.

İSTANBUL (AA) – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan adayı Mesut Türker, “Ülkücü, milliyetçi camianın başarısız lidere tahammülü kalmamıştır. Bu lidere saygısızlık değil, yönetim şekline bir isyandır. Milliyetçi Hareket son yılların en kötü yönetimi ve başarısız yöneticileriyle yönetilmektedir” dedi.

MHP’nin 21 Mart’ta yapılacak olan 11. Olağan Büyük Kurultayı’nda genel başkanlığa aday olduğunu söyleyen Türker, Ataşehir’deki bir pastahanede basın toplantısı düzenledi.

Türker, 50 yıllık siyasi hareketin bugün iktidar olması gerektiğini ifade ederek, “Fikir doğru, inanç doğru, hareket doğru, ülkü doğru, kurucu lider doğru ancak kutlu davamız neden iktidar olamıyor? Ülkücü, milliyetçi camianın başarısız lidere tahammülü kalmamıştır. Bu lidere saygısızlık değil, yönetim şekline bir isyandır. Milliyetçi Hareket son yılların en kötü yönetimi ve başarısız yöneticileriyle yönetilmektedir” diye konuştu.

“Bizim töremizde lidere, devlete bağlılık esastır. Ancak lider, hakan devleti yönetemiyor, milletin mutlu davasını temsil edemiyorsa lidere ve hakana isyan etmek meşrudur” diyen Türker, bu nedenle “Milliyetçi Hareketi 18 yıldan beri başarısızlığa mahkum eden lidere ve yönetime karşı başkaldırdıklarını” dile getirdi.

Türker, “Rahmetli Başbuğumuz bugünkü halimizi yaşayıp görseydi kahrederdi. Şimdi ise onun kemikleri sızlıyordur. Geçmişini hatırlamayan geleceğine ışık tutamaz. Başbuğun kurduğu 9 Işık ilkeleri ve devlet yönetim anlayışı yeni delegasyonu iyi anlatılamadığı gibi milliyetçi gençlik hareketi heyecanını kaybetmiş ve bugün başka siyasi partilerin kadrolarında siyaset yapmaya başlamışlardır” dedi.

Milliyetçi Hareketin başına değişim için geleceğini vurgulayan Türker, şunları kaydetti:

“Ülkücü camiayı heyecanlandıracak, rakiplerimizi titretecek bir yönetim anlayışıyla geliyoruz. Milliyetçi Harekette sesini çıkaramayan, saygısızlık yaparım korkusuyla iktidar olmayı bekleyen isyan etmiş sessiz, müthiş bir destekçimiz var. 21 Mart’ta genel kurulda sandığı patlatacaklar. Bu isyan ülkenin elden gittiğini, Milliyetçi Hareketin ülkeye sahip çıkmasının zamanının geldiğini ancak biat kültürü ile bir yere varılamayacağının sessiz ayak sesleridir. Bizim MHP Genel Başkanlığına adaylığımız bu yüzdendir. Bu bir şans, bir fırsattır. Güçlü lider ile, güçlü siyaset ile, güçlü proje ile, 7 Haziran’a hazır bir şekilde gidelim diyen sessiz delegasyonumuzun destekleri ile bu yola çıktım. Benimle bu süreci değiştirecek ve bu yola baş koyacak hiçbir ülküdaşımı mahcup etmeyeceğime namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum.”

 

my girlfriend cheated on me with my best friend go cheat on my girlfriend