Başbakan Yardımcısı Şimşek Paris’te iş adamlarıyla buluştu

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Fransa’nın başkenti Paris’te Türkiye’de yatırım yapan iş adamlarıyla bir araya geldi. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatının (OECD) Bakanlar Konseyi Toplantısı için Paris’e gelen Şimşek, Fransa Sanayici ve İşadamları Derneği  (MEDEF) ile Başbakanlık Yatırım, Destek ve Tanıtım Ajansının (ISPAT) ortak düzenlediği toplantıya katıldı. Toplantıda, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Paris Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Müge […]

Eklenme: 2 Haziran 2016 - 16:07 / Son Güncelleme: 2 Haziran 2016 - 16:09 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Fransa'nın başkenti Paris'te Türkiye'de yatırım yapan iş adamlarıyla bir araya geldi. Toplantıya Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Paris Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Müge Varol Ilıcak ve Türkiye'de yatırım yapan Fransız işadamları katıldı. ( Onur Usta - Anadolu Ajansı )

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Fransa’nın başkenti Paris’te Türkiye’de yatırım yapan iş adamlarıyla bir araya geldi.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatının (OECD) Bakanlar Konseyi Toplantısı için Paris’e gelen Şimşek, Fransa Sanayici ve İşadamları Derneği  (MEDEF) ile Başbakanlık Yatırım, Destek ve Tanıtım Ajansının (ISPAT) ortak düzenlediği toplantıya katıldı.

Toplantıda, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Paris Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Müge Varol Ilıcak ile Türkiye’de yatırım yapan Fransız iş adamları yer aldı.

Basına kapalı düzenlenen toplantının ardından, Şimşek’in de katıldığı törende ISPAT Başkan Yardımcısı Ahmet İhsan Erdem ve MEDEF CEO’su Philippe Gautier iş birliği anlaşması imzaladı.

Başbakan Yardımcısı Şimşek, toplantı sonrası Natixis Yatırım Bankası ve ISPAT tarafından ortaklaşa düzenlenen öğle yemeğinde, Fransa finans dünyasından iş adamları ve portföy yöneticileriyle bir araya geldi.