Başbakan Yıldırım: Terörle mücadele hedefinden asla taviz verilmeyecektir

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’daki terör saldırısıyla ilgili “Mübarek ramazanın ilk günlerinde masum vatandaşlarımızı öldürmeyi hedefleyen terör örgütleri, insanlığa ve bütün insani değerlere düşman olduklarını bu saldırıyla bir kez daha göstermişlerdir. Ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti devleti terörle mücadele hedefinden asla ve asla taviz vermeyecektir” değerlendirmesinde bulundu.  Yıldırım, İstanbul Vezneciler’de gerçekleştirilen terör saldırısı nedeniyle taziye mesajı yayımladı. Saldırının […]

Eklenme: 7 Haziran 2016 - 13:41 / Son Güncelleme: 7 Haziran 2016 - 13:41 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’daki terör saldırısıyla ilgili “Mübarek ramazanın ilk günlerinde masum vatandaşlarımızı öldürmeyi hedefleyen terör örgütleri, insanlığa ve bütün insani değerlere düşman olduklarını bu saldırıyla bir kez daha göstermişlerdir. Ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti devleti terörle mücadele hedefinden asla ve asla taviz vermeyecektir” değerlendirmesinde bulundu. 

Yıldırım, İstanbul Vezneciler’de gerçekleştirilen terör saldırısı nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

Saldırının çevik kuvvet polis ekiplerine yönelik yapıldığını anımsatan Yıldırım, “Bombalı araç saldırısı, terörün aşağılık yüzünü bir kez daha göstermiştir. Saldırıda şehit olan 7 polisimize ve 4 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum” ifadesini kullandı.

Yıldırım, mesajında şunları kaydetti:

“Mübarek ramazanın ilk günlerinde masum vatandaşlarımızı öldürmeyi hedefleyen terör örgütleri, insanlığa ve bütün insani değerlere düşman olduklarını bu saldırıyla bir kez daha göstermişlerdir. Ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti devleti, terörle mücadele hedefinden asla ve asla taviz vermeyecektir. Güvenlik ve adli birimlerimiz, büyük bir dikkat ve titizlikle iz sürerek bu alçak saldırıyı gerçekleştirenleri ve onları azmettirenleri mutlaka ortaya çıkartacaktır. Milletimizin başı sağ olsun.”