Başıboş atlar tehlike saçıyor

Kızılkeçili Mahallesine girerken sahipleri tarafından refüjlerdeki çimleri yemesi için salınan atın dışkıları vatandaşların tepkisine neden oldu.

Eklenme: 14 Ekim 2016 - 10:22 / Son Güncelleme: 14 Ekim 2016 - 10:22 / Editör: Büşra Kılıç

Fatih Emrah ERDOĞAN- Memleket Gazetesi(Balıkesir)- Başı boş halde umursamazca salınan bu atların sahiplerine gerekli cezai işlem uygulamasını isteyen vatandaşlar, yetkilileri göreve çağırdı.

Yetkili kişilerin  atları bağlayan vatandaşa uyarıp gerekli cezai işlem veya para cezası uygulamadığı için bu kadar rahat olduklarını hatırlatan vatandaşlar; “ Belediye üzerine düşeni yapmıyor. Refüjlerin üzerine bağlanan ya da sahipleri tarafından çimlerin yenmesi için salınan atlar aslında alışık olduğumuz bir durum. Çünkü her yerde bu manzarayı görmek mümkün. Hastane yoluna dönen kavşakta ana cadde üzerine giden yoldada aynı manzara var, E-87 karayolu üzerinde de aynı manzara var. Bu atlar serbest bırakıldığında da trafikte önemli sorunlara yol açıyor. Bunun kontrolünü yapmak için lütfen yetkililer üzerine düşeni yapsın. Aynı zamanda dışkılarını da bu yeşilliklerin üzerine yapıyor. Çok kötü kokuyor” diye konuştular.