“Basın Hayatı” Dergisi Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Basın İlan Kurumu tarafından çıkarılan ve bir süre yayınına ara veren Basın Hayatı dergisi, kaldığı yerden devam ediyor. Tasarım ve içeriğinde değişikliğe giden ve ekibini yeni isimlerle güçlendiren Basın Hayatı, 36. sayısını, basın yayın alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere valilikler, belediyeler, siyasi partiler, üniversiteler ve sendikalara ulaştırıyor.

Eklenme: 30 Mayıs 2016 - 16:10 / Son Güncelleme: 10 Haziran 2016 - 12:04 / Editör: BIK

Kurum Genel Müdürü Yakup Karaca’nın “Kurumsal ve sektörel haberleri, başarılı projeleri, yenilikleri paylaşarak bir sinerji elde etmeyi ve hep birlikte geleceğe hazır olmayı hedefliyoruz. Bu hedefimizde destek olan herkese için teşekkür ederiz.” önsözüyle çıkan derginin genel yayın yönetmenliğini Mustafa Canbey yapıyor.

Yazı işleri müdürlüğünü Yunus Ateş’in yaptığı derginin içerik ve tasarımı, Kurumun iletişim uzmanlığı birimince oluşturuluyor.

İletişim fakültelerinin istihdam sorununu kapağa taşıyan sayı, Mayıs-Haziran dönemlerini kapsıyor. Kapak dosyası Oğuz Akçakoca imzasını taşıyor ve iletişim fakültelerinin sayısı, nicelik artışlarının eğitim kalitesine etkileri, mezunların istihdam problemleri gibi konuları işliyor.

Dijital yayıncılığın, basın için fırsat mı tehdit mi olduğunun cevabını arayan Arzu Cihangir’in hazırladığı araştırma dosyasında gazetelerin geleceği, teknolojinin basına etkileri, yeni teknolojiler işleniyor. Cihangir’in aynı zamanda dergide, Star TV’nin başarılı ana haber sunucusu Nazlı Çelik’le bir röportajı bulunuyor.

Yerel konsept zenginliğimize dair Osman Vedüd Eşidir tarafından hazırlanan dosyada ise dünyanın önde gelen prodüksiyon firmalarının sahip ve çalışanları ile röportajlar yer alıyor.