SON DAKİKA
   Gül "Dünyanın en etkili 100 kişisi'' arasında    Erdoğan'ın mesajı küresel ilkeleri teyid ediyor    Rusya Ukrayna sınırında tatbikata başladı    İsrail Filistin'le barış görüşmelerini askıya aldı    "Türk Soykırımı ve Ermeni Terörü Fotoğraf" sergisi    Tartışmaların olmasından daha tabii bir şey olmaz    Obama "büyük felaket" dedi    400 yıllık hastalığın sırrı çözüldü    AB üyesi olmayan 6 ülkeden Rusya'ya yaptırım    Ünal Aysal'a 30 gün hak mahrumiyeti cezası    Milli mütabakat temkinli iyimserlikle karşılandı    Ağrı'da terör örgütüne operasyon    Devlet kendini vatandaşın denetimine açmıştır    Zonguldak Basın Sitesi’nde sona doğru    Ayaydın, Halaçoğlu'nun iddiasını yalanladı    Mısır'da darbe karşıtları gösteri düzenledi    Gebelik boyunca balık tüketilmemeli    Erdoğan, Meşal ile telefonda görüştü    Putin'den Ukrayna'ya tehdit    Hukuki açıdan Ermenilerin iddiaları mesnetsizdir

Basın müdürleri Bayramoğlu'nda buluştu

Basın İlan Kurumu'nun valiliklerin basın ve halkla ilişkiler müdürleri için düzenlendiği eğitim seminerine 66 ilden 67 basın müdürü, şef ve memur kıtıldı. Fotoğraflar: Yılmaz Tokgöz /Basın İlan Kurumu Bilgi İşlem Hizmetleri Müdürü

14 Haziran 2010 Pazartesi, 18:03
Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü'nün valiliklerin basın ve halkla ilişkiler müdürleri için düzenlendiği eğitim semineri, 6-11 Haziran tarihleri arasında Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Bayramoğlu Tatil Köyü'nde yapıldı.

66 ilden 67 basın müdürü, şef ve memurun katıldığı seminer, Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin'in açılış konuşmasıyla başladı. 17 oturumdan oluşan seminerin 11 oturumunda İlan ve Kontrol Hizmetleri Müdürü M. Nail Duran, resmi ilan ve reklam alımı, yayınlanması esasları ile 195 sayılı kanun ve genel kurul kararlarının uygulanmasına dair bilgiler verdi. Katılımcıların resmi ilan yayını ile ilgili mevzuatın uygulanması sırasında karşılaştıkları sorunları dinleyen Duran, bu sorunların çözümüne ilişkin ortaya atılan önerileri dinledi.

Seminerin 13. oturum konuğu  İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özgen, basının genel durumunu değerlendirdiği bir konuşma yaptı. Basın müdürlerinin sorularını yanıtladı. Hürriyet, Milliyet gibi basının önde gelen gazetelerinin yazı işleri ekibinde yer alan ve uzun yıllar görsel yönetmenlik yapan gazeteci Tümer Argın ise katılımcılara haber ve sayfa tasarımının püf noktalarını anlattı.

Yoğun geçen seminer Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay'ın kapanış konuşması ve sertifika töreniyle sona erdi. Katılımcılar seminerin yorgunluğunu Kartepe'ye düzenlenen günübirlik geziyle attı.

Bilgi Notu: Resmî ilânlarla, kamu kurum ve kuruluşlarına ait reklâmların, mevkutelerde yayınlanmasına İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Konya, Gaziantep, Kayseri, Antalya, Trabzon, Eskişehir ve Kocaeli'nde şubesi bulunan Basın İlan Kurumu aracılık ediyor. Ancak, kurumun şubelerinin bulunmadığı yerlerde bu ilanlar valilikler aracılığı ile yayınlanıyor.

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
BASINDA BUGÜN

Yaygın Süreli Yayınlar

Akşam Gazetesi

Bugün Gazetesi

Cumhuriyet Gazetesi

Dünya Gazetesi

Fanatik Gazetesi

Fotomaç Gazetesi

Habertürk Gazetesi

Hürriyet Gazetesi

Milliyet Gazetesi

Milli Gazete

Posta Gazetesi

Radikal Gazetesi

Sabah Gazetesi

Sözcü

Star Gazetesi

Takvim Gazetesi

Taraf Gazetesi

Türkiye Gazetesi

Vakit Gazetesi

Vatan Gazetesi

Yeni Asya Gazetesi

Yeni Şafak Gazetesi

Zaman Gazetesi

Ortadoğu Gazetesi

PARA PİYASALARI

25 Nisan 2014Cuma

  • BIST 100 72.391 -1,06
  • DOLAR 2,1355 -0,70
  • EURO 2,9505 -0,87
  • STERLİN 3,5837 -0,13
  • ALTIN 88,575 -0,58
  • O/N REPO 10,42%
  • BİLEŞİK FAİZ 9,73 -1,12
  • CUMHURİYET ALTINI 591,62 -0,55
  • EURO/DOLAR 1,3832 0,01
>