Basın müdürleri Bayramoğlu'nda buluştu

Basın müdürleri Bayramoğlu'nda buluştu Basın İlan Kurumu'nun valiliklerin basın ve halkla ilişkiler müdürleri için düzenlendiği eğitim seminerine 66 ilden 67 basın müdürü, şef ve memur kıtıldı. Fotoğraflar: Yılmaz Tokgöz /Basın İlan Kurumu Bilgi İşlem Hizmetleri Müdürü

14 Haziran 2010 Pazartesi, 18:03
Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü'nün valiliklerin basın ve halkla ilişkiler müdürleri için düzenlendiği eğitim semineri, 6-11 Haziran tarihleri arasında Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Bayramoğlu Tatil Köyü'nde yapıldı.

66 ilden 67 basın müdürü, şef ve memurun katıldığı seminer, Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin'in açılış konuşmasıyla başladı. 17 oturumdan oluşan seminerin 11 oturumunda İlan ve Kontrol Hizmetleri Müdürü M. Nail Duran, resmi ilan ve reklam alımı, yayınlanması esasları ile 195 sayılı kanun ve genel kurul kararlarının uygulanmasına dair bilgiler verdi. Katılımcıların resmi ilan yayını ile ilgili mevzuatın uygulanması sırasında karşılaştıkları sorunları dinleyen Duran, bu sorunların çözümüne ilişkin ortaya atılan önerileri dinledi.

Seminerin 13. oturum konuğu  İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özgen, basının genel durumunu değerlendirdiği bir konuşma yaptı. Basın müdürlerinin sorularını yanıtladı. Hürriyet, Milliyet gibi basının önde gelen gazetelerinin yazı işleri ekibinde yer alan ve uzun yıllar görsel yönetmenlik yapan gazeteci Tümer Argın ise katılımcılara haber ve sayfa tasarımının püf noktalarını anlattı.

Yoğun geçen seminer Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay'ın kapanış konuşması ve sertifika töreniyle sona erdi. Katılımcılar seminerin yorgunluğunu Kartepe'ye düzenlenen günübirlik geziyle attı.

Bilgi Notu: Resmî ilânlarla, kamu kurum ve kuruluşlarına ait reklâmların, mevkutelerde yayınlanmasına İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Konya, Gaziantep, Kayseri, Antalya, Trabzon, Eskişehir ve Kocaeli'nde şubesi bulunan Basın İlan Kurumu aracılık ediyor. Ancak, kurumun şubelerinin bulunmadığı yerlerde bu ilanlar valilikler aracılığı ile yayınlanıyor.
i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
why does my husband cheat click i want my husband to cheat
cheat women robertsuk.com cheat women

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
>