SON DAKİKA
   Mithat Bayrak son yolculuğuna uğurlandı    Akıllı sarı basın kartı önerisi    Ermenilerin torunlarına taziyelerimizi iletiyoruz    Veli bilgilendirme sistemi akıllı cihazlarda    Türkiye'ye 53 yeni santral    Kısa mesajla bebek takibi    Esed güçlerinin operasyonlarında 74 kişi öldü    Cezayir'de Buteflika yeniden cumhurbaşkanı    Batan feribotta ölü sayısı 150'ye yükseldi    Meclis 94 yaşında    Mesir Macunu Festivali başladı    Kredi kartı borçlarına yönelik çalışma yok    Nejat İşler taburcu oldu    Taksim'den ümidinizi kesin    Yeni medyanın sorunlarından biri de hukuki sorumlu    Şans oyunları özelleştirmesinde teklif verme süres    Yeni Zelanda ile ticaretimizi büyütebiliriz    AA DirectFN ile anlaşma imzaladı    Cuma günü çok önemli bir reformu paylaşacağız    Şeker ilacına "birinci sınıf" geri çekme

Basın müdürleri Bayramoğlu'nda buluştu

Basın İlan Kurumu'nun valiliklerin basın ve halkla ilişkiler müdürleri için düzenlendiği eğitim seminerine 66 ilden 67 basın müdürü, şef ve memur kıtıldı. Fotoğraflar: Yılmaz Tokgöz /Basın İlan Kurumu Bilgi İşlem Hizmetleri Müdürü

14 Haziran 2010 Pazartesi, 18:03
Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü'nün valiliklerin basın ve halkla ilişkiler müdürleri için düzenlendiği eğitim semineri, 6-11 Haziran tarihleri arasında Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Bayramoğlu Tatil Köyü'nde yapıldı.

66 ilden 67 basın müdürü, şef ve memurun katıldığı seminer, Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin'in açılış konuşmasıyla başladı. 17 oturumdan oluşan seminerin 11 oturumunda İlan ve Kontrol Hizmetleri Müdürü M. Nail Duran, resmi ilan ve reklam alımı, yayınlanması esasları ile 195 sayılı kanun ve genel kurul kararlarının uygulanmasına dair bilgiler verdi. Katılımcıların resmi ilan yayını ile ilgili mevzuatın uygulanması sırasında karşılaştıkları sorunları dinleyen Duran, bu sorunların çözümüne ilişkin ortaya atılan önerileri dinledi.

Seminerin 13. oturum konuğu  İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özgen, basının genel durumunu değerlendirdiği bir konuşma yaptı. Basın müdürlerinin sorularını yanıtladı. Hürriyet, Milliyet gibi basının önde gelen gazetelerinin yazı işleri ekibinde yer alan ve uzun yıllar görsel yönetmenlik yapan gazeteci Tümer Argın ise katılımcılara haber ve sayfa tasarımının püf noktalarını anlattı.

Yoğun geçen seminer Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay'ın kapanış konuşması ve sertifika töreniyle sona erdi. Katılımcılar seminerin yorgunluğunu Kartepe'ye düzenlenen günübirlik geziyle attı.

Bilgi Notu: Resmî ilânlarla, kamu kurum ve kuruluşlarına ait reklâmların, mevkutelerde yayınlanmasına İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Konya, Gaziantep, Kayseri, Antalya, Trabzon, Eskişehir ve Kocaeli'nde şubesi bulunan Basın İlan Kurumu aracılık ediyor. Ancak, kurumun şubelerinin bulunmadığı yerlerde bu ilanlar valilikler aracılığı ile yayınlanıyor.

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
BASINDA BUGÜN

Yaygın Süreli Yayınlar

Akşam Gazetesi

Bugün Gazetesi

Cumhuriyet Gazetesi

Dünya Gazetesi

Fanatik Gazetesi

Fotomaç Gazetesi

Habertürk Gazetesi

Hürriyet Gazetesi

Milliyet Gazetesi

Milli Gazete

Posta Gazetesi

Radikal Gazetesi

Sabah Gazetesi

Sözcü

Star Gazetesi

Takvim Gazetesi

Taraf Gazetesi

Türkiye Gazetesi

Vakit Gazetesi

Vatan Gazetesi

Yeni Asya Gazetesi

Yeni Şafak Gazetesi

Zaman Gazetesi

Ortadoğu Gazetesi

PARA PİYASALARI

23 Nisan 2014Çarşamba

  • BIST 100 73.170 -0,38
  • DOLAR 2,1475 0,28
  • EURO 2,9710 0,63
  • STERLİN 3,6051 0,07
  • ALTIN 88,878 0,50
  • O/N REPO 10,18%
  • BİLEŞİK FAİZ 9,84 1,44
  • CUMHURİYET ALTINI 593,36 0,45
  • EURO/DOLAR 1,3826 0,15
>