Başına 1 milyon lira ödül konan PKK’lı öldürüldü

Bitlis’te, terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda, aranan teröristler listesinde “yeşil” kategoride yer alan ve yakalanmasına yönelik 1 milyon lira para ödülü konulduğu belirlenen terörist etkisiz hale getirildi.

Eklenme: 12 Ekim 2016 - 17:26 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:48 / Editör: Ferhat Esnek

BİTLİS – Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, Jandarma Bölge Komutanlığı ekiplerince 11 Ekim günü saat 22.30 sıralarında Güroymak ilçesinin Bölmedere köyü kırsalında “Şehit Jandarma Uzman Çavuş Adem Özen-17” operasyonu gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Operasyonda Güroymak İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanındaki Bölmedere köyü kırsalında 2 kişilik bölücü terör örgütü mensubuyla sağlanan temas neticesinde, Güroymak sorumlusu olan bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş, bir terörist ise yaralı olarak ele geçirilmiştir. Bu örgüt mensuplarıyla beraber M-16 piyade tüfeği, kalaşnikof, tabanca ve 4 el bombası ele geçirilmiştir.”

Başına 1 milyon lira ödül konmuştu

Öte yandan, operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin, bölücü terör örgütünün sözde Güroymak sorumlusu “Rojhat Vartinus” kod adlı terörist olduğu tespit edildi.

Teröristin, İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesinde “yeşil” kategoride yer aldığı ve yakalanmasına yönelik 1 milyon lira para ödülü konulduğu belirtildi.

AA